Home »

Лендінг Пейдж – що за дивина така? Будуємо правильні Лендінгем.

Останнім часом тим, хто більш-менш знайомий з Інтернетом, напевно, трапляються на очі, так звані « посадочні сторінки ». На анлійскій мовою це звучить, як landing page купить (жаргонне – «Лендінг», так далі і будемо вживати). У цій статті я хочу розповісти читачам про те, що ж це таке, і для чого саме вони потрібні.

LANDING PAGE – це цільова сторінка, на яку всілякими способами перенаправляються відвідувачі. Наприклад, з видачі пошукових систем, з соціальних мереж, через рекламні банери і т.д.

Основне завдання такої сторінки – це певний заклик її відвідувача до одного конкретного дії. Основна увага зосереджена тільки на цьому, і вплив на користувача посилюється через певні елементи дизайну сайту і повідомлення в тексті. Ця сторінка оптимізується під певні ключові запити, через які користувач потрапляє саме на неї, і далі мета такої сторінки звернути простого відвідувача в того, хто зробить необхідне її власнику дію: залишити свій контакт, зареєструватися в програмі, купити певний товар, підписатися на розсилку і т.д. Як правило, кінцевий підсумок такої дії – перетворення відвідувача в клієнта компанії.

Таким чином, Лендінгем дуже ефективні для просування якихось конкретних видів продуктів або послуг компанії, так як уваги користувача звужується на конкретну пропозицію, на відміну від класичних сайтів, де увагу розмивається на область діяльності всієї компанії. Логіка цільових сторінок обов’язково будується таким чином, щоб швидко провести користувача по всій необхідної для прийняття рішення інформації. Ми буквально швидко «хапаємо його за руку» і допомагаємо зробити потрібне нам дію.

Логіка побудови структури продає Лендінзі.

1. Зрозумілий короткий заголовок (Дескріпт)
Це короткий текст в самому верху сторінки, який відразу дає користувачеві зрозуміти на який сайт він потрапив. Тема обов’язково повинен співвідноситься з пошуковою фразою по якій до вас прийшов клієнт, в противному випадку може прийти в замішання і швидко закрити ваш сайт. Більш детально на заголовки зупинимося нижче, в розділі про «тригери».

2. Чіткий короткий заклик до дії (Call to action)
Наприклад: «Почніть використовувати кредитні карти прямо сьогодні» або «Підпишіться на розсилку спец.предложение вже зараз»
Цей заклик обов’язково повинен бути один короткий і зрозумілий. Він буде червоною лінією йти через всю цільову сторінку. Не потрібно плутати користувача різними зверненнями, в кінці кінців, він може заплутатися, псіхануть і піти з неї.

3. Що привертає увагу дизайн сайту
Дизайн сторінки повинен привертати увагу і концертувати його на основних важливих моментах.
Важливі поради при розробці дизайну Лендінгем:
– Великий і читається шрифт заголовків
– Багато вільного простору, відсутність зайвих елементів
– Наявність кнопок, стрілок і інших графічних елементів: яскравих і привертають увагу
– Контрастні кольори для певних компонентів сторінки
– Правильний порядок графічних елементів продумується з точки зору поведінки відвідувача

4. Наявність доказів необхідності товару або послуги
– Роз’яснення гарантій, плюсів, а також пропозицію у вирішенні проблем за допомогою даного товару / послуги проблеми відвідувача
– Відгуки задоволених клієнтів або «лайки» з соціальних мереж
– Нагороди та сертифікати компанії, що підтверджують загальне визнання

5. Хороші «продають» тексти
Це дуже важливий момент. Тому що можна зробити нереально красивий дизайн і продуману логіку сторінку, але не пропрацювати момент з текстами, якщо текст не надихнуть людини до дії, то і заклик не спрацює, і все інше буде нанівець.
Сюди ж ми відносимо згадка про всі вигоди і пропозиціях, які отримає ваш клієнт за допомогою вашого товару і послуги.

6. Створення відчуття дефіциту в разі відмови
– Розміщення спеціальних знижок або акцій, які ось-ось закінчаться
– Кількість залишилися до продажу товарів на поточний момент
– Лічильники, які вважають кількість днів: годин: хвилин до закінчення дії пропозиції

7. І останнє бажане, але не завжди обов’язкове – пропонуємо спробувати безкоштовну «вступну» послугу.
Якщо такий варіант можливий у вашому бізнесі, наприклад, ви могли б спочатку запропонувати клієнту якийсь безкоштовний тестовий тариф, в обмін на його контакт, це б в подальшому вже легко могло допомогти продати основну послугу

Приклад.

У підсумку, розглянемо можливу логіку побудови Лендінгем для веб-студії:

приклад Лендінзі1. «Замов аудит свого сайту прямо сьогодні!»

Це заклик до основного дії, до якого ми хочемо спонукати клієнта. При цьому аудит сайту є ще і вступної послуг, вже для тих, хто має свій сайт. Вони можуть спробувати аудит безкоштовно, і потім замовити щось в доробку до наявного сайту. При цьому ми розуміємо. Що для нас основна дія, яку повинен зробити користувач – це залишити нам свій контакт, щоб далі можна було почати працювати з ним. Через менеджера з продажу або підігрівають розсилки, це вже залежить від специфіки бізнесу.

2. У потрібних місцях ми маємо форми для того, щоб відвідувач залишив свій контакт . Акцентуємо на них вся увага користувача. Використовуємо яскраві елементи, і, навпаки, в інших місцях мінімалізм, щоб не відволікати.

3. Відразу опрацьовуємо всі можливі сумніви і заперечення нашого майбутнього клієнта і наводимо йому всілякі аргументи:
– За статистикою після аудиту сайту у 50% наших клієнтів відкриваються очі
– 20 осіб до вас вже зробили аудит свого сайту і залишилися задоволені, і тут же наводимо імена і прізвища цих людей, шикарно, якщо є фотографії або відео

4. Всі докази, нам інформацію про те товару, заклики і т.д. повинні бути написані професіоналами, створити продають тексти самому досить складно, хоча можна почитати розумні книги.

5. Говоримо, що у нас залишилося останні 5 безкоштовних аудитів до кінця наступного тижня. Після цього аудит буде коштувати 5000 рублів.

В принципі все досить просто, тільки на відміну від звичайного сайту, всі ці маніпуляції з користувачем ми проробляємо з допомогою всього однієї сторінки.

При створенні лендігов варто звернути окрему увагу на наступні фактори, які головним чином впливатимуть на відповідність ваших витрат на Лендінгем до його окупності.

Фактори, що впливають на окупність витрат на Лендінгем.

1. Джерела трафіку.
Джерела трафіку, це по-іншому джерела, звідки користувач переходить на вашу цільову сторінку. Це може бути контекстна реклама (Яндекс.Директ наприклад), переходи з соціальних мереж, ваших розсилок на e-mail і т.д. Дуже важливо продумувати звідки ви берете трафік користувачів і перенаправляє його на landing. Важливо щоб дані джерела соотвествовать вашої цільової аудиторії. Наприклад, соц.сетях «Вконтакте» відома більш активної і молодою аудиторією, і отже менш грошової, а в соц.сети «Facebook» найбільш активна більш платоспроможна аудиторія, і це потрібно враховувати просуванні вашої сторінки, щоб не витрачати бюджет на розкрутку даремно.
також потрібно спочатку дуже чітко продумати запити, через які користувач буде здійснювати перехід. Запити повинні продумувати під клієнта, а не під вас, потрібно розмовляти на зручному з ним мовою.

2. Облік стадій прийняття рішення користувачем при відвідуванні вашої сторінки

У рекламі давно використовується термін, що означає 5 стадій прийняття рішення – AIDAS. Знаючи ці фактори, і відповідаючи собі на питання по ним, ви можете перевірити всі ці фактори присутні на вашій посадкової сторінці. Ці 5 стадій по суті являють собою якусь воронку продажів з 5 ступенів, за якими вам потрібно довести вашого потенційного клієнта до самої вершини, тобто до моменту здійснення важливого для вас дії. Якщо в якомусь місці буде вузько або незручно, він на ньому застрягне, і відмовиться. Тобто на даному етапі ми втратимо клієнта.
З 5 стадій воронки продажів через сайт, розглянемо основні

«A», означає attention, тобто увагу. 
Задайте собі питання: «Що є на сайті, що відразу захопить увагу користувача?» Ми весь час поспішаємо, потрібно встигнути зробити щось, щоб за кілька секунд увагу користувача зупинилося на вашій сторінці .

«I», interest, або інтерес.
Чи є щось, що цікаво особисто для даного користувача на вашому сайті.

«D», desire, тобто бажання.
Чи є на вашому Лендінгем щось, що пробуджує бажання зробити це або купити. Дуже багато в оптимізації даної стадії зводиться до «правильному» пробуджує бажання дизайну сайту.

«A», action, дія.
Чи є на сайті щось що підштовхує нас до здійснення потрібної дії.

І 5я стадія, яка в даний момент при первинному розгляді не так важлива, стадія «S», satisfaction, задоволення . Це вже момент повторного звернення клієнта, якщо послуга або товар йому сподобалися.

Таким чином, необхідно аналізувати Лендінгем на наявність кожного етапу воронки продажів, тоді ваш Лендінгем Пейдж матиме вищу конверсію, а відповідно ви будете отримувати більше прибутку від такої сторінки.

Наявність правильних тригерів на сторінці

Тригер – якийсь елемент, який можна використовувати на сайті або в рекламі, а також певний метод продажу, за допомогою якого підвищиться їх ефективність. Тригери в цілому можуть принести 3-5% конверсії, а це досить значимо.
До найбільш поширених триггерам відносять такі елементи посадкової сторінки:
• Заголовок сторінки
• Якісні зображення
• Слайдери у верхній частині сторінки
• Зворотний лічильник ( «акція дійсна до … »)
• Зелена кнопка призову до дії
• відгуки існуючих клієнтів
• Міні-соціальних мереж
• направляючі елементи (стрілки, що вказують на кнопки)

Нижче розглянемо, 2 найважливіших тригера Лендінг Пейдж.

3.1 Тригер-заголовок

Самим же головним і основним тригером, найбільш впливає на конверсію досі залишається – заголовок сторінки. Або так званий, description, або «заклик до дії» (далі будемо використовувати сленгове «дескріпт»).
Якщо будь-який процес продажу можна описати як послідовність етапів, тобто воронку продажів, то тригер – це те, що нашу воронку розширює. Тобто хороший Заголовок сторінки обов’язково підвищує її конверсію.
Де він повинен розташовуватися?

Обов’язково в лівій верхній частині сторінки розташовується логотип компанії. Це викликає довіри і асоціацію з брендом. Буквально під ним або праворуч від нього ми і маємо наш дескріпт (заголовок), який в дійсності представляє 3-4 простих слова, які роз’яснюють користувачу чим ви займаєтеся або що це взагалі за сайт.

Дескріпт потрібен для того, щоб людина, яка шукає сайт, на якому можна купити автозапчастини онлайн, відразу зрозумів, що він потрапив на сторінку «інтернет магазину автозапчастин в Хабаровську», а не просто на блог автомеханіка або інформаційний портал про автозапчастини.
Для того, щоб ваш дескріпт вийшов дійсно працюють існують деякі правила, використовуючи які, можна утримати більшу кількість відвідувачів, що прийшли на ваш сайт і направивши їх далі по воронці продажів.

Правила написання «правильного» дескріпта:

1. Простота і відповідність
Забудьте хоч на трохи про креатив, якщо ви ріелторська компанія, то слоган повинен відповідати тематиці. Нехай буде просто «ріелторська компанія» або «швидка допомога в покупці квартири», ніж витіюваті «мрії збуваються» і т.д. Сюди ж можна віднести і той факт, що потрібно прямо вказувати назву вашого товару, не потрібно винаходити квадратне колесо.
Приклад: «інтернет-магазин суконь з трикотажу» замість «зручно, натурально, практично».

2. Можливість покупки прямо на сайті
У користувача після прочитання заголовка має відразу складеться відчуття того, що купити цю послугу або товар можна вже на цьому сайті. Використовуйте вказують на це слова: «інтернет-магазин», «продаж», «доставка» і т.д.
Приклад: «інтернет-магазин чохлів на iphone»

3. Вказівка ​​регіону в дескріпте
Щоб користувач відразу швидко розумів, що за сайт і звідки він буде брати товар, краще відразу вказувати регіон в заголовку. Це позитивно впливає на довіру і прийняття рішення користувачем сайту. А також корисно для просування вашої сторінки.

3.2 Тригери-зображення

До триггерам помітно підвищує кількість покупців, також можна віднести і наявність на сайті якісних зображень. А якщо таке зображення буде поруч з хорошим дескріптом і буде дійсно вигідно показувати пропонований товар, то кількість відмов (швидких доглядів з вашої сторінки) може скоротитися замість 70% десь до 25% .

Важливим фактором зображень, що збільшує конверсію Лендінгем, є інформативність:
1. Картинка повинна відображати характерні особливості та властивості товару
2. Вона повинна позначати самоідентифікацію (тобто бажано щоб картинка була оригінальною, і більше не зустрічалася у кого-то другого)
3. Фотографія завжди краще малюнка
4. Будь-яке зображення ефективніше, коли на ньому відображений процес або результат
Важливо знати таку невелику дрібниця, яка при неуважності, може знизити конверсію вашої сторінка на 7%.
Не потрібно розміщувати заголовок сторінки на зображенні. Робіть його в текстовому вигляді.

Формування довіри і розуміння у клієнта

правильний ЛендінгемТак як людина насправді переглядає будь-яку сторінку досить-таки побіжно зліва-направо, то певне ставлення сайту складається досить швидко. Аналітичного мозку потрібно просто швидко вважати відповіді на певні питання, в залежності від яких він зможе присвоїти сайту позитивну або негативну оцінку.

Найважливішими факторами, за якими ваш відвідувач буде приймати своє остаточне рішення – це розуміння і довіру. Тобто в підсумку ваш клієнт, повинен швидко зрозуміти чи потрібно йому це і чи можна вам в кінцевому рахунку довіряти
Розглянемо, що впливає на формування довіри до сайту.
Щоб ви знали, які критерії впливають найбільшим чином на формування довіри, ось вам невеликий бонус – на які питання потрібно відповісти для себе при швидкому перегляді сайту. А ще краще якщо ви посадите когось іншого перед вашою сторінкою, і попросіть його відповісти на ці питання.

Простий юзабіліті-тест вашого сайту:
1. Де я? (логотип, формування бренду, дескріпт)
2. Туди я потрапив? (це те, що я шукав? – зрозуміла асоціативна картинка, тексти)
3. Чи можу я довіряти цьому сайту, сторінки? (гарантії, сертифікати, відгуки)
4. Чи є тут щось цікаве саме мені? (фішка або відміну від інших)
5. З чого почати? (зрозуміла послідовність дій, які потрібно зробити, щоб отримати товар / послугу)
6. Як дізнатися докладніше (як швидко зв’язатися, якщо я не хочу читати)

Це так званий простий юзабіліті-тест, хороша компанія для проведення такого тесту може попросити близько 5 тисяч доларів, але тепер ви можете робити його самі безкоштовно, особливо якщо використовувати велику вибірку ваших друзів або клієнтів.

Запам’ятовуємо також, що довіра складається з дизайну. У дизайні має бути відображено і ваше позиціонування. Наприклад: якщо ви продаєте дешеві товари, то тоді дизайн сайту не так важливий, він може бути простим і десь навіть корявим, але якщо ви пропонуєте товари сегмента Premium, то нерозумно недооцінювати важливість дизайну, він повинен стати продовженням вашого образу і бренду і в Інтернеті.
Важливою частиною довіри, є і переконаність в безпеці роботи з компанією. Цей фактор ми розглядали вище в логіці побудови Лендінзі. Пам’ятайте, що потрібно по максимуму переконувати клієнта, що при роботі саме з вами йому ніщо не загрожуватиме.
Формування розуміння у клієнта.

Розуміння – це взагалі найголовніше почуття, яке повинно скластися у відвідувача сайту. Якщо є розуміння – це вже 80% успішної конвертації відвідувача в клієнта.

1. Використовуйте тільки зрозумілі терміни, тексти і заклики.
2. Звертайте довгу інформацію і виносьте її кудись окремо.
3. Все що можна уявити візуально у вигляді схем і картинок – уявляйте
Спрощення та візуалізація призводять до того, що розуміння досягається дуже швидко, а значить і рішення приймається теж швидко.

Основна відмінність Лендінг Пейдж від сайту компанії:
Можливо, під час прочитання статті міг скластися питання в чому ж саме відрізняється Лендінг Пейдж від просто сайту. Адже хороший продає сайт повинен також відповідати більшості названих вище критеріїв.

Головна відмінність Лендінзі – що це одностранічнік, який покликаний швидко зібрати контакти з конкретної аудиторії або запропонувати їм якийсь один вид продукту. Сайт же – це більш повномасштабне творіння. На сайті зазвичай описується весь перелік товарів і послуг, він надає детальну інформацію про компанію, її структуру, містить статті, фотографії, відео. Мета сайту висвітлити всю діяльність компанії, крім просто продажу послуг і товарів.

Ідеальна ситуація, коли компанія має і сайт і Лендінгем для різних продуктів.

Приклад:
Компанія, що займається консалтинговими послугами для бізнесменів може мати загальний корпоративний сайт з описом історії компанії, її структурою, співробітниками. На такому сайті містяться статті найбільш авторитетних її співробітників, є фотогалереї і новини з різних заходів за участю компанії, на ньому також анонсуються важливі майбутні події. Тобто дається повна картина про компанію, при цьому також з відгуками її клієнтів, подяками, відеозаписами і т.д.

Для чого такий компанії може бути потрібен Лендінг Пейдж? Дуже просто. Наприклад, для продажу якихось конкретних найближчих семінарів, вебінарів, консультаційних проектів, книг і т.д. При цьому на продаж кожного продукту не забуваємо використовувати окремий Лендінгем, щоб не плутати відвідувача і збирати через форму заявки на участь у конкретному заході. На такий Лендінгем можна спеціалізовано направляти користувачів зі сторінок соц.сетей, рекламних листівок і контекстній рекламі. Таким чином вузько спрямований потік вже зацікавлених відвідувачів ми не «розмазує» по всьому сайту, а відразу направляємо в воронку продажів.

Висновок.
Цільові сторінки все більше завойовують популярність в Інтернеті. Вони зручні для просування окремих видів продуктів, дозволяють швидко диференціювати аудиторію за різними критеріями і швидко надати відповідну саме для цієї аудиторії інформацію. Часто вони можуть використовуватися як окремий вступний етап, щоб зібрати дані про потенційних клієнтів, щоб в майбутньому планувати свої маркетингові кампанії саме під їх потреби. Великі компанії можуть створювати по 50 і більше Лендінгем для своїх окремих продуктів, послуг або для поділу різних аудиторій. Власників бізнесу ви привернете однієї подачею інформації, фахівців якійсь області інший, домогосподарок третьої. Лендінзі дозволяють легко справлятися з цим завданням.
Сподіваюся, у вас склалося розуміння того, що таке Лендінг, в чому його «фішка», і у вас виникне бажання використовувати їх в просуванні свого продукту. А я вам бажаю удачі в майбутніх починаннях!