Елементи колодязів

елементи колодязів

Серед залізобетонних конструкцій элементы колодцев   займають важливе місце, так як мають широку сферу застосування в сучасному будівництві. Компанія пропонує залізобетонні кільця, днища і кришки для колодязів.

Як відомо, бетонні кільця для колодязів діляться на кілька типів, в залежності від розмірів, конструкції і вирішуваних завдань. Для будівництва колодязя потрібні як наскрізні кільця, так і днища, і кришки.

У Компанії Ви можете придбати кільця для колодязя наступних типів:

 

Кільце криничне наскрізне (КС) – так називають стеновое криничне кільце, найбільш поширене як в промисловому, так і в приватному будівництві. Використовуються буквально скрізь: для будівництва заміських залізобетонних колодязів, для монтажу каналізаційних колодязів в містах, водопровідних залізобетонних колодязів, газопровідних, мережевих і дренажних комунікацій, для влаштування оглядових і водовідвідних колодязів;

 

Кільце опорне (КО) – використовуються в промисловості, при будівництві люків в містах, вирівнювання їх рівня з дорогою. Саме на них кріпляться верхні чавунні кришки люків;

 

Плита перекриття (ПП) – це кришка колодязя, що використовується для перекриття основної площі колодязя і можливості швидкого доступу всередину через люк;

 

Плита днища (ПД) – незамінний елемент при будівництві залізобетонного колодязя. Використовується, як зрозуміло з назви, в якості днища колодязя;

 

Кільце криничне з дном (ДК) – це монолітне ЖБ кільце для колодязя, що об’єднує в собі криничне кільце (КС) і днище колодязя;

 

Кільце криничне з кришкою (ПК) – поєднує в собі кільце криничне (КС) і кришку (ПП).

Збірний колодязь обов’язково повинен бути міцним, герметичним і довговічним. Виробництво колодязних кілець ведеться відповідно до ГОСТ 8020-90, виробляються з важкого залізобетону високої якості (від М 200 до М 500).

Бетонні криничні кільця являють собою конструкцію, товщина арматури в якій коливається від 0,6 до 10 мм, а товщина самих стін – від 5 см до 10 см. Арматура для кілець може бути термо-, механічно зміцнена стрижнева, стрижнева гарячекатана, або дротова.

Стандартна висота колодязного кільця дорівнює 90 см. Внутрішній діаметр колодязних залізобетонних кілець може варіюватися від 0,75 до 2,0 метрів.

Кільця для колодязя станів бувають трьох основних типорозмірів обсягом від 0,240 до 0,970 м3, КС-10 – діаметром 1 м, КС-15 – діаметром 1,5 м, КС-20 – діаметром 2 м.

Цифра в маркуванні вказує на товщину кільця в дециметрах. Чим товщі стінки, зазвичай призводить до великого міцність, тим вище ціна.

Маркування бетонних колодязних кілець вимагає деякого пояснення. Розглянемо приклад: КС 10-9. КС – тип конструкції, кільце стінове робочої камери або горловини колодязя, 10 – внутрішній діаметр в дециметрах, тобто 1 м, 9 – висота в дециметрах, т. Е. 890 мм.

Крім основних видів кілець, в практиці використовуються, так звані, добірні залізобетонні колодязні кільця, які використовуються для добору потрібної висоти основного кільця. Добірні кільце позначається: КС-7-5 (діаметр 70 см, висота 50см).

Залізобетонне опорне криничне кільце (регулювальний) використовують для контролю висоти колодязя і стійкості конструкції під люком. Позначення опорних кілець включає в себе розміри: КО 6 – внутрішній діаметр 600мм. Так само зустрічається назва горловина КО 6.

Кільця стінові з днищем (ДК) застосовуються для монтажу оглядових, водовідвідних та каналізаційних колодязів. Така конструкція дозволяє скоротити час установки кільця і ​​витрати на додаткові суміші, монтуються в підставі колодязів.

При влаштуванні колодязів, крім наскрізного кільця колодязя (КС), використовують плити днищ (ПН) і плити перекриттів (ПП). Плита днища і плита перекриття із залізобетону зазвичай виготовляються з бетону не нижче марки М200-500. Арматура в кільцях колодязя застосовується від 0,6 до 10 мм. Плита перекриття залізобетонних колодязів має окремі отвори для люків. Найчастіше на кришки колодязя ставлять чавунні люки. Використання важких або легких чавунних люків залежить головним чином від того, де буде обладнаний колодязь із залізобетону, і які навантаження буде випробовувати конструкція. Для паркових зон обладнують легкі типи, а на дорожніх магістралях – важкі.

Плита ПН 10-1, ПН 2-10 призначається для установки колодязів різного типу: оглядових, каналізаційних, водовідвідних. Так само, днище ПН 10 застосовуються при монтажі підземних трубопроводів (мереж каналізації, водопроводу і газопроводу).

Плити нижні можуть використовуватися в самих різних умовах експлуатації. Вироби застосовні для монтажу навіть у агресивних середовищах. Продукція, що поставляється Компанією продукція відповідає встановленим стандартам.

Маркування плит перекриттів розшифровується аналогічно колодязним кільцям. Наприклад, ПП10.1: ПП – тип конструкції, плита перекриття колодязя, 10 – діаметр плити (1160 мм), діаметр отвору 700 мм, 1 – перша група за несучою здатністю.