Стоматологія

Стоматологія

Область медицини, що вивчає будову і функціонування зубів, тканин порожнини рота, щелеп, а також причини виникнення їх захворювань, методи лікування і профілактику хвороб.

стоматолог алматы , або дантист – професія, яка характеризує лікаря, в обов’язки якого входить діагностування, профілактика, лікування зубів і різних захворювань порожнини рота.

Сучасна стоматологія включає кілька напрямків:

  • терапія

У перекладі з грецької therapeia означає догляд, лікування.

Терапевтична стоматологія займається вивченням причин і симптомів захворювань зубів, їх діагностикою, консервативним лікуванням (яке не передбачає хірургічного втручання) і профілактикою. Терапевтичне лікування проводить стоматолог за спеціалізацією терапевт.

  • ортопедія

Розділ стоматології, що займається відновленням дефектів видимої частини зубів методом зубного протезування. Ортопедична стоматологія включає установку різних знімних і незнімних конструкцій – зубних коронок, вінірів, протезів. Ортопедичне лікування проводить стоматолог за спеціалізацією ортопед.

  • ортодонтія

Розділ стоматології, що займається профілактикою, діагностикою та лікуванням зубощелепних деформацій, зокрема виправленням прикусу. Сучасна ортодонтія спрямована на попередження неправильного положення зубних рядів і деформацій щелепно-лицьового скелета. Ортодонтичне лікування проводить стоматолог за спеціалізацією ортодонт.

  • Пародонтологія

Розділ стоматології, що займається вивченням, лікуванням і профілактикою патології м’яких тканин, що оточують зуб. Пародонтологічне лікування проводить стоматолог за спеціалізацією пародонтолог.

  • хірургія

У перекладі з грецької cheirurgia – ручна робота.

Хірургічна стоматологія вивчає захворювання в стоматології, які лікуються оперативним методом, тобто шляхом з’єднання і роз’єднання тканин. Включає такий підрозділ, як щелепно-лицьова хірургія – це відновна хірургія м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки. Також до хірургічних маніпуляцій відносять і імплантацію зубів, операції по якій вилилися в новий напрям під назвою імплантологія. Тут хірургічне лікування проводить стоматолог за спеціалізацією хірург або имплантолог.

  • Гігієна і профілактика

Область стоматології, що спеціалізується на професійній гігієні порожнини рота. Сюди входять всі заходи з профілактичної стоматології: оцінка гігієнічного стану порожнини рота, видалення зубного нальоту, зняття над- і підясневих відкладень; герметизація фісур і фторування зубів; проведення фізіотерапії; відбілювання емалі і кореневих каналів зуба.

Професійну гігієну і профілактику порожнини рота проводить стоматолог за спеціалізацією гігієніст. Стоматологічний гігієніст підкаже і покаже, як правильно проводити щоденну гігієну порожнини рота, як грамотно треба чистити зуби, ясна і мова, як доглядати за чистотою різних знімних і незнімних конструкцій – брекет-систем, протезів, трейнеров, імплантатів, а також як правильно підібрати засоби гігієни порожнини рота.

Також в окрему галузь стоматології виділяють дитячу стоматологію , особливістю якої є надання дітям стоматологічної допомоги в усіх напрямках – ортодонтії, терапії, ортопедії, хірургії. Лікування зубів у дітей проводить лікар за фахом дитячий стоматолог.

Останнім часом в стоматології з’явився новий напрям, яке з плином часу набирає популярність – стоматологія для вагітних . Її особливістю можна назвати спеціальні щадні методи діагностики та лікування стоматологічних захворювань у жінок в період очікування дитини. Лікування вагітних в клініці може виробляти як звичайний стоматолог певної спеціалізації, так і спеціально навчений навичкам спілкування з вагітними.