ЩО ТАКЕ ЗАПРАВКА КАРТРИДЖІВ?

ЩО ТАКЕ ЗАПРАВКА КАРТРИДЖІВ?

Тут ми спробуємо трохи прояснити, що таке заправка картриджів:

Заправка картриджів для багатьох компаній є вже невіддільною частиною бізнес-процесу. З ростом кількості друкуючих лазерних  принтерів в офісах, все більша кількість компаній починають замислюватися про собівартість друку і шукати шляхи її зниження. Жодна компанія на сьогоднішній день не може обходитися без принтера ( МФУ ), як і в офісної техніки в цілому, тому заправка картриджей с выездом для лазерних принтерів є високо затребуваною послугою на ринку таких послуг.

Найбільш оптимальним способом зниження витрат на картриджі є покупка оригінальних, сумісних, відновлених картриджів і власне заправка картриджів. Необхідно відзначити, що заправка картриджів, не робить їх новими. Картридж після якісної заправки дає можливість експлуатувати його ще певний час. У чому ж відмінність цих витратних матеріалів і чи дійсно так економічна і вигідна заправка картриджів? Про це і піде мова далі в нашій статті.

оригінальний картридж

Напевно, багато хто з Вас чули фразу «оригінальний картридж». Але не багато хто має чітке уявлення про те, що це таке. Як правило, оригінальний картридж випускається під торговою маркою фірми-виробника в результаті укладеного ліцензійного договору. Такий картридж зовні не відрізняється нічим від того картриджа, який випускає сама фірма-виробник, якщо в ліцензійному договорі не були обумовлені, будь-які особливі умови виробництва. За якістю друку подібного роду картридж також нічим не відрізняється і фірма-виробник дає гарантію на всі випущені оригінальні картриджі фірмами-посередниками, з якими у неї укладено ліцензійний договір. Варто звернути увагу, що новий принтер комплектується саме оригінальним картриджем. Повторна заправка картриджів, виготовлених за ліцензією, здійснюється за тим же принципом через спеціалізовані центри, що і заправка картриджів фірм-виробників.

сумісний картридж

Не менш відомою фразою є «сумісний картридж». Сумісний картридж – це такий картридж, який зроблений фірмою, яка не має ліцензії з фірмою-виробником картриджів. Такі картриджі виготовлені за власною технологією для використання у відповідних їм принтерах. Називають сумісні картриджі ще «аналогами». Особливо варто відзначити, що не слід плутати такі види картриджів з контрафактною продукцією. На сумісних картриджах, їх упаковках і етикетках відсутні товарні знаки чужої фірми-виробника або яка-небудь маркування (позначення) подібна до ступеня змішання з відомим брендом. Такого виду картридж є саме сумісним (аналогом). А в чому ж власне відміну від контрафакту? – Запитаєте ви. Контрафактні товари – це товари, етикетки, упаковки товарів, на яких незаконно розміщені товарний знак або схоже з ним до ступеня змішання позначення. У разі виробництва і продажу сумісних картриджів, як згадувалося вище, ніякі чужі товарні знаки і позначення не використовуються. Мінус таких картриджів полягає в тому, що не всі фірми, що виготовляють сумісні картриджі, використовують надійні комплектуючі деталі. Цим і пояснюється часом дуже дешева ціна на такого виду картриджі. За рахунок великого ринку пропозицій і конкуренції по заправці картриджів останнім часом склалася тенденція зростання якості подібного виду послуг.

Багато компаній ретельно працюють над якістю обслуговування своїх клієнтів, вибудовуючи свої бізнес-процеси таким чином, що клієнту просто напросто стає невигідно шукати іншу обслуговуючу організацію, що спеціалізується на заправці картриджів. А все чому? Оперативне реагування обслуговуючої компанії на запити клієнта, якісне обслуговування картриджів, система знижок, бонусні програми дозволяють досягти бажаного результату для обох сторін.

відновлений картридж

Поговоримо тепер про відновленому картриджі. Існують компанії, які на ринку послуг із заправки картріджів пропонують крім заправки картріджів ще і відновлення. Даного виду роботу виробляють в технічних центрах, що володіють спеціальним обладнанням, призначеним для відновлення і заправки картріджів, а також (за бажанням замовника) фахівець компанії іноді здійснює таку процедуру на місці у замовника. При відновленні картридж повністю розбирається, піддається чищенню, зношені деталі замінюються, змінюється фотобарабан і засипається новий тонер. В результаті відновлення картриджа виходить те ж якість друку, що і раніше при первісному використанні і ті ж можливості по перезаправке, але набагато дешевше. Не будемо голослівними і наведемо приклад. Візьмемо наприклад картридж HP LJ Q2612A, який пропонують клієнтам багато компаній. Вартість сумісного вищезгаданого картриджа 350-400 грн., Вартість оригінального нового 550-650 грн., Коли вартість відновлення даної моделі картриджа становить у нас 180 грн! Заправка картриджів вищевказаної моделі 70 грн! Звичайно, робити висновки про те купувати оригінальний, сумісний картридж або користуватися заправкою картриджа залишається за вами, але напевно ви погодитеся, що економія в даному випадку очевидна.

Заправка картриджів

Ось ми і підійшли до суті даної статті. Сам термін «заправка картриджів» увійшов в розмовну мову досить давно. А саме з того моменту, як стали застосовуватися на нашому ринку перші кустарні способи заправки картриджів, що спочатку підірвало довіру громадян до подібного виду послуг. Такий підрив довіри був пов’язаний з тим, що на той момент було мало компаній, які могли надати якісну послугу і заправка картриджів таким способом має ряд істотних мінусів.

По-перше, далеко не завжди в кустарних умовах проводиться повноцінна чистка картриджа (його деталей). Дуже часто при неякісної заправці картриджів допускається перемішування відпрацьованого і нового тонера, що згодом може привести до зміни температури нагрівання і викликати пошкодження копіювальної техніки.

По-друге, дуже часто перед заправкою картриджів не проводиться його ретельний огляд. Треба враховувати і той момент, що не завжди можна повноцінно заправити картридж. Адже заправці картридж може і не підлягати в зв’язку з вичерпанням ресурсу його деталей. Тому для такого картриджа перед його заправкою необхідно провести відновлення. Але не рідко недбайливі фахівці просто на це не звертають уваги, в результаті чого виводять з ладу техніку своїх клієнтів. Кожному фахівцю, який займається заправкою картриджів, відомо, що перед будь-заправкою картриджа необхідно провести первинний огляд і перевірити якість друку картриджа до його заправки, або поцікавитися у своїх клієнтів про якість друку останнім часом. Це пояснюється тим, що в разі, якщо картриджі заправлялися раніше неякісно, ​​то досить висока ймовірність, що навіть якісна заправка картриджів не відновить їх повноцінні властивості.

По-третє, досить великий ризик пошкодження як зовнішніх, так і внутрішніх деталей картриджа в зв’язку з тим, що найчастіше при вищезгаданому способі заправці не застосовується спеціального обладнання. До спеціального обладнання в даному випадку потрібно віднести: спеціальний пилосос для чищення картриджів, спеціальні мастила для тертьових шестерень картриджа (струмопровідна мастило, мастило для шестерень, щоб не скрипів картридж), ацетон або спирт для очищення деяких деталей при заправці, всі необхідні деталі для відновлення картриджа. Чого найчастіше немає в наявності при даному способі заправки картриджів.

Але говорячи тільки про мінуси, було б не правильно не відзначити плюси даного способу заправки картриджів, про що буде сказано трохи нижче.

Думаю, кожен з нас з вами розуміє, що не варто економити на якості роботи оргтехніки, ганяючись за дешевизною її витратних матеріалів. Якщо ціна на послугу або товар занижена на 50-60% це повинно насторожити. Звичайно це не означає, що потрібно відразу відмовлятися, але бути передбачливим і перевірити якість друку тонера і роботи самого картриджа завжди необхідно. Досить для початку хоча б того, щоб запитати думку тих, хто користується заправкою картриджів або купити один тестовий картридж для його перевірки в роботі.

Варто виділити такі плюси заправки і відновлення картриджів:

  • Перший плюс – це безсумнівну зручність. Полягає воно в тому, що якщо компанія використовує велику кількість картриджів, то уклавши договір, така компанія буде користуватися рядом переваг. Наприклад, для постійних клієнтів є знижки на послуги заправки і відновлення картриджів, також для постійних клієнтів виїзд фахівця і доставка товару безкоштовні.
  • Другим плюсом є скорочення забруднення навколишнього середовища, так як використавши картридж, ви не викидаєте його, а заправляєте знову, тим самим продовжуючи працювати з одним витратним матеріалом, скорочуючи витрати на утилізацію.
  • Третім плюсом є безумовна економія, так як вартість оригінального і сумісного картриджів значно дорожче заправленого або відновленого.