Home »

Світлодіодне освітлення фасадів

Зовнішність сучасних міст створює не тільки архітектурне середовище, але і освітлення. Останнім часом освітлення, ілюмінація стали важливою частиною не тільки дизайну міського середовища, а й загального архітектурного стилю – при створенні будівель архітектор спільно з дизайнерами опрацьовує концепцію підсвічування і зовнішнього освітлення будівлі з тим, щоб воно складало єдине ціле з його архітектурною композицією і було узгоджено із загальним стилем простору навколо будівлі.

Завдання архітектурного підсвічування і зовнішнього освітлення сьогодні найчастіше покладають на прилади світлодіодного підсвічування фасадів. Переваги светодиодные светильники спб для вуличного освітлення перед лампами розжарювання, люмінесцентними і галогенними лампами полягають в наступному:

 • підвищена міцність, довговічність, стійкість до агресивного впливу зовнішнього середовища – фасадні світлодіодні світильники володіють стійкістю до вібрації, механічних пошкоджень, перебоїв напруги в мережі, крім того, вони мають пило і вологозахист;
 • низьке енергоспоживання робить такі світильники дуже економічними;
 • дуже довгий термін служби світильників – від 10 до 25 років, причому протягом усього терміну служби світлодіодні ліхтарі для вуличного освітлення не потрібно ремонтувати, міняти в них лампи або інші комплектуючі, їм не потрібен сервіс;
 • після закінчення терміну експлуатації світлодіодні світильники не потрібно спеціально утилізувати, так як в них не міститься шкідливих для людини і навколишнього середовища речовин;
 • дуже висока якість світла світлодіодних світильників для фасадів – світло, що вони чинять, дуже яскравий, при цьому він комфортний для очей, не створює різких переходів, тіней, світлових плям і засветов, не сліпить, що не пульсує і не мерехтить; це приємний світло в комфортному діапазоні;
 • при роботі світильники не гудуть, нагрівають корпус і повітря, не створюють загрози загоряння;
 • великий вибір різновидів фасадні світлодіодних світильників – розсіяне або направлене світло, холодний, теплий або нейтральний спектр, RGB-світильники, рухливі світильники, багато варіацій кріплення тощо.

Метою використання світлодіодного підсвічування фасадів є не тільки освітлення будівлі і прилеглої до нього території, а й створення унікального вигляду цієї будівлі, акцентування його архітектурних елементів, надання йому неповторного, особливого характеру, виділення його з маси архітектурних об’єктів міста. За допомогою світла можна виділити гідності будівлі і приховати його недоліки, створити унікальний дизайн, акцентувати силует будівлі або його частини. Світлодіодне освітлення фасадів – це ще й дуже сильний маркетинговий прийом, який широко використовується в рекламі.

Види світлодіодного підсвічування фасадів

Освітлення з використанням світлодіодних світильників для фасадів буває наступних видів:

 • заливальне – це рівномірне підсвічування потужними світильниками прожекторного типу з широким променем;
 • локальне – розміщення фасадні світлодіодних світильників на основних архітектурних елементах будівлі для їх виділення;
 • контурне – створюється уздовж ліній будівлі, виділяючи їх;
 • динамічний – за допомогою керованих RGB-прожекторів або світильників створюється освітлення до кошторису квітів і режимів роботи;
 • медіафасади – розміщення на фасадах будівель LED-екранів, з яких транслюється певна візуальна інформація (реклама, трейлери фільмів, інформаційні ролики, кліпи та ін.).

У нашій країні найчастіше застосовуються перші два види світлодіодного освітлення фасадів, трохи рідше використовується контурне і динамічний освітлення; динаміка і медіафасади більш характерні для великих азіатських мегаполісів і великих міст в Америці і Європі.

Організація світлодіодного підсвічування фасадів світильниками

Для досягнення естетичних цілей при організації освітлення будівлі застосовуються, як правило, комбіновані види підсвічування: рівномірний заливальне висвітлення з великих LED-світильників і виділення певних елементів за допомогою світлодіодних світильників для фасадів. Це дозволяє влаштувати витриману по стилю, оригінальну і інформативну підсвічування будівлі. Якщо застосовувати тільки заливальні світильники, то в темряві будівля буде здаватися одним суцільним плямою, рівномірно освітленим. А використання тільки спрямованих локальних світильників призведе до появи занадто різких переходів, а частина будівлі і зовсім може виявитися в тіні. Поєднання направленого світла локальної підсвічування і розподілених променів світильників робить загальну світлову картину будівлі гармонійної і розміреним.

Фасадні світлодіодні світильники можуть монтуватися як безпосередньо на фасаді, так і не спеціальному цоколі або кронштейнах, і мати спрямованість вертикальну (вгору або вниз), горизонтальну або діагональну.

Освітлення фасадів використовується не тільки для підсвічування міських будівель, а й для організації підсвічування приватних заміських будинків і котеджів. За допомогою світла котеджу можна надати певний стиль – колоніальний, бароко, урбаністичний і ін. При організації підсвічування малоповерхових будинків небажано використовувати занадто потужні заливають світильниками – котедж можна висвітлити навіть тільки одними локальними світильниками. Направлене освітлення локальних джерел світла при грамотному розподілі може повністю освітити будинок, підкресливши його стиль, форму, надавши йому виразності, тоді як яскравий заливає світло може створювати дискомфорт для мешканців, потрапляючи в вікна. Нижню частину фасаду будівлі можна підсвітити, розмістивши світильники для світлодіодного освітлення фасадів біля самої землі. Іноді для цього застосовують тротуарні світильники.

У нашому каталозі ви зможете знайти великий вибір світлотехніки для організації архітектурного підсвічування. Щоб отримати консультацію по різновидам моделей LED-світильників і прожекторів для освітлення фасадів, їх технічними характеристиками і особливостями, зверніться до нашого онлайн-консультанту.