Home »

Заплив “Морська миля” в Геленджику

Щорічно в День фізкультурника, проходить традиційний заплив через Геленджікскую бухту “Морська миля”. Дистанція запливу становить 1 морську милю – 1852метра. Брати участь міг кожен охочий; професіонали, любителі, учні дитячих спортивних шкіл, плавці різних рівнів і досвіду. За офіційними даними, в запливі “Морська Миля” зареєструвалося і брало участь 337 чоловік, з них наймолодшому учаснику 12 років, молодий спортсмен з Анапи проплив дистанцію за 28 хвилин. Найстаршому учаснику 73 роки, спортсмен з Геленджика. Так само в запливі брав участь параолімпієць, член збірної Країни і спортсмен з Німеччини.

Взагалі географія змагань дуже обширна і немає сенсу перераховувати міста, тому що участь брали спортсмени з усієї країни – це плавці які приїхали на відпочинок в Геленджик, при цьому запланували його таким чином, щоб брати участь в цьому запливі. Звичайно більшість людей заздалегідь знали про ці змагання і планували участь в них, але є і такі, хто дізнався про них випадково, наприклад з Сайт Геленджика або місцевих теленовин і брали участь в них вперше.

Учасники запливу виступають в шести вікових категоріях: до 12 років; від 15 до 19 включно; від 20 років до 29; від 30 до 49 включно; від 50 до 59 і старше 60. Стиль плавання – вільний. При проходженні дистанції встановлюється ліміт часу після фінішу першого плавця в кожному запливі – одна година.

Для участі в змаганнях необхідно пред’явити паспорт, пройти мед. огляд, потім реєстрацію, отримати талончик з номером, який наносять маркером на руки і спину учасників, що надає заходу свою родзинку. Кожному зареєстрованому на пам’ять дарують магнітик, брелок або прапорець з символікою запливу. Реєстрація учасників починається о 08:00 і закінчується о 09:45. Початок запливу стартує о 10:00 годині. Передстартовий медичний огляд також проводився з 8:00 до 9:45 на місці старту.

Цього року з’явилися деякі зміни в проведенні змагань. По-перше: всі учасники повинні плисти в шапочках певних кольорів – це білий, червоний і рожевий. По-друге: перед стартом проводиться перерахунок учасників. По-третє: лінії старту і фінішу позначаються яскравими буйками, для кращої видимості з води, а на фініші голосно звучить сигнальний свисток, який направляє спортсменів до фінішу. Його чутно навіть під водою, що зручно якщо пливеш кролем. А по-четверте: особисті речі можна здати в камеру зберігання, що дуже подобається учасникам змагань.

Перед запливом всіх плавців ознайомлюють з технікою безпеки на воді. Протягом усієї дистанції учасників супроводжують човни з рятувальниками і поднімют на борт втомлених учасників запливу, для цього потрібно підняти руку вгору. У минулі роки таких було 18 осіб, які зійшли з дистанції з різних причин; наковталися води (тому що був бічний вітер і сильно захльостувало хвилями), втомилися або починало зводити м’язи. У будь-якому випадку всі живі і здорові!

З кожним роком популярність запливу зростає і за оцінками організаторів наступного року прогнозується понад 400 учасників. Без сумніву можна стверджувати, що заплив “Морська миля” став однією з візитних карток міста – курорту Геленджик.