Home »

Скільки служить лампа в проекторі?

 • Що означає термін служби лампи, наведений в специфікації проектора
  Дуже пікантний питання! Справа в тому, що лампи проекторів принципово відрізняються від звичайних освітлювальних ламп. Звичайна лампочка освітлення працює не втрачаючи яскравості і потім моментально згорає. Лампа проектора не згорає та моментально (!), А з самого початку плавно поступово втрачає яскравість. Цей процес повільного згасання є нескінченним і додає особливу пікантність питання, який термін життя лампи вказувати. На зорі проекторостроенія було прийнято вказувати термін до 50% втрати яскравості . Про це звичайно багато хто забув, але головне, що це ніде не записали в якості обов’язкового стандарту. Саме тому, простий спосіб збільшення терміну служби ламп “на папері” і є сьогодні найпопулярнішим. За допомогою цього “паперового” способу дуже легко наздогнати конкурента, якщо він винайшов реальний метод збільшення терміну служби ламп. А чи існують “непаперового” способи реального збільшення терміну служби ламп?
 • Від чого залежить термін служби лампи
  Термін служби лампи, практично, не залежить від її конструкції і визначається тим, як управляє лампою проектор. Надзвичайно важливим є режим відключення. Якщо при відключенні лампи підігрівати катод, щоб він остигав повільніше інших частин лампи, то він не забруднюється і опір його не росте. Для забруднених катодів з високим опором при запуску потрібна більша напруга, що різко прискорює термін старіння лампи. Використання режиму підігріву катодів при відключенні ламп описано тільки для проекторів Sharp. Можливо, хтось із виробників також використовує аналогічний прийом, але офіційно він ні в кого не заявлений.
 • Прості практичні способи визначення “живучості” ламп при виборі проектора
  Дуже легко визначити – чи використовує проектор метод підігріву катода при відключенні лампи.
  Будь проектор по команді відключення видає на екран запит підтвердити або скасувати цю команду. Після отримання підтвердження проектор відразу гасить лампу або плавно гасить лампу . При різкому відключенні лампи екран відразу стає чорним. При плавному відключенні лампи на темному екрані 20-30 секунд горить фраза “йде відключення” (можливі різні варіанти фрази, але зміст той самий). В обох випадках вентилятор продовжує працювати.
 • Після відключення проектора вентилятор продовжує якийсь час працювати – це має значення для продовження служби лампи?
  Абсолютно ніякого, але це важливо для електроніки проектора. Вентилятор для лампи шкідливий, так як для скла краще повільне охолодження, а вентилятор тільки прискорює цей процес. Вентилятор життєво необхідний електронним платам проектора, тому, якщо ви, откючая проектор, просто витягніть шнур з мережі, то плати проектора перегріються від неохолодженою лампи і через якийсь час вийдуть з ладу. Ближня до лампи плата стоїть в блоці її запуску і при виході з ладу вона, звичайно, підриває лампу.
 • Хто виробляє лампи і як залежить чи термін служби лампи від марки
  До теперішнього часу переважна більшість ламп проводиться всього трьома компаніями – Philips, Osram і Ushio. Всі лампи однотипні і мають непринципові відмінності, що стосуються форм відбивача, положення електродів і т.п., що робиться тільки з однією метою – щоб не було взаємозамінності ламп, так як це дуже вигідно при їх, до сих пір, дуже високою ціною.
 • Чому в специфікаціях призводять два терміни життя лампи
  Більшість проекторів мають два режими: оптимальний з максимальним терміном служби лампи і форсований зі збільшенням яскравості на 20%, при якому термін служби лампи знижується вдвічі.
  У специфікаціях форсований режим називають стандартним, тому що легше продати проектор більш високої яскравості, а оптимальний називають економічним режимом роботи. У рекламі зазвичай призводять форсовану яскравість, а термін служби лампи вказують для оптимального режиму, тому що так ще легше продавати. Користувачеві, звичайно, все-одно як називати кожен режим, але, напевно, далеко не байдуже скільки РЕАЛЬНО пропрацює лампа для проектора , якщо на її частку припадає до половини вартості проектора.
 • Так скільки ж реально прослужить лампа?
  У проекторах зі звичайним різким відключенні лампи візуальна потреба в зміні лампи (це і є приблизно 50% втрати яскравості) з’являється через 1000 годин експлуатації в стандартному режимі і через 2000 годин в економічному. У проекторах з плавним відключенням лампи ці терміни приблизно вдвічі більше – 2000 і 4000 годин відповідно.