8 легендарних будинків Москви, в яких можна купити квартиру

Можна як все – жити в звичайному будинку в центрі Москви, і зовсім інше – проживати в по-справжньому легендарній будівлі. Тільки коштувати це буде дорожче … А дешевше буде костомаровский переулок купить здание .

Будинок з левами на вул. М.Молчановка.

Будинок з левами на вул. М.Молчановка.

Купівля квартири в Москві коштує величезних грошей. Часто навіть вашої зарплати за кілька десятків років теоретично не вистачить на покупку квартири в центрі столиці. Ціни доходять до божевільних сотень мільйонів і навіть кількох мільярдів рублів. Але як же цікаво прицінитися до квартир в легендарних будинках. До речі, в деяких з них вартість житла за московськими мірками виявляється цілком навіть адекватною.

АіФ.ru зібрав 8 культових житлових будинків російської столиці, в яких можна хоч сьогодні купити квартиру.

8. Будинок-сороконіжка на Беговой – 10 мільйонів рублів

«Будинок-сороконіжка, Будинок-восьминіг, або Будинок на ніжках – відомий експериментальний житловий тринадцятиповерхового панельний багатоквартирний будинок із залізобетонних блоків нестандартної габаритності заводського виготовлення, який спочиває на 20 парах потужних залізобетонних опор-ніг, що звужуються донизу. Побудований архітектором Андрієм Меерсоном і його колегами в 1978 році, напередодні літніх Олімпійських ігор 1980 року. Архітектор проекту Андрій Меерсон орієнтувався на творчість великого французького архітектора Ле Корбюзьє », – йдеться в статті про цю будівлю.

Автори наступного оголошення ніби навіть не здогадуються, що живуть в легендарному пам’ятнику архітектури – в будинку, який отримав в народі прізвисько «сороконіжка», або «восьминіг». 47-метрову двокімнатну квартиру в цьому будинку можна придбати всього за 10 мільйонів рублів. Самою ж дорогою нерухомістю в цьому будинку є «трійка» площею 73 квадратних метра за 11,5 мільйона рублів.

Будинок авіаторів на Беговой вулиці в Москві.
Будинок авіаторів на Беговой вулиці в Москві. Фото: Commons.wikimedia.org

7. Будинок на набережній – 15 мільйонів рублів

В середині рейтингу квартир на продаж в культових будівлях столиці розташувалася «одиничка» в, можливо, найвідомішому житловому будинку Москви – в Будинку уряду, або, як його частіше називають, Будинку на набережній Москви-ріки.

Найдешевша квартира в цьому легендарній будівлі буде коштує всього 15 мільйонів рублів. За ці гроші пропонується 35-метрова однокімнатна квартира на першому поверсі 10-поверхової будівлі. Найдорожча житлоплощу тут обійдеться в кілька десятків разів дорожче – 332,3 мільйона рублів. Це вже будуть багатокімнатні апартаменти площею 233 квадратних метра з панорамними видами на Кремль, храм Христа Спасителя, МГУ і пам’ятник Петру.

Читайте також:  З видом на Кремль. Історія Будинку на Берсеневской набережній

Будинок на набережній.
Будинок на набережній. Фото: Commons.wikimedia.org

6. Будинок з фільму «Іван Васильович змінює професію» – 17 мільйонів рублів

Будинок, розташований на Новокузнецькій вулиці, в принципі, нічим особливим увагу до себе не приваблює. Все це так, якщо не знати одного цікавого факту. Саме в цьому будинку знімалася «новорічна» комедія режисера Леоніда Гайдая «Іван Васильович змінює професію». Фільм починається в звичайній московській квартирі, де молодий вчений Шурик проводить експерименти з подорожами в часі – в минуле. Саме його квартира і його під’їзд стають епіцентром подій, які відбуваються в Радянському Союзі в 1973 році.

Квартира Шурика в сучасній Росії розташовується майже в центрі Москви, неподалік від станцій метро «Білоруська» і «Маяковська» – за адресою Новокузнецька вулиця, 13/15. Як не дивно, але виставлена ​​на продаж квартира знайшлася і в цьому будинку. Звичайна однокімнатна квартира в цьому будинку, площа якої не перевищує 40 квадратних метрів, буде коштувати не менше 17 мільйонів рублів.

Читайте також:  Москва культова: 10 легендарних будинків, в яких можна орендувати квартиру

5. Сталінська висотка на Барикадній

І знову сталінська висотка, але на цей раз вона розташована неподалік від станції метро « Барикадна » , поблизу від зоопарку.

Найдешевша квартира, яку тут можна придбати, складається з двох житлових кімнат. Вікна великої кімнати виходять в бік Садового кільця, маленькою і кухні – на центральний вхід. Загальна площа квартири, яка розташована на 7 поверсі з восьми можливих в цьому крилі, – 50,3 квадратних метра. Коштувати все це задоволення новим господарям буде 22,8 мільйона рублів.

Найдорожча квартира за цією адресою обійдеться потенційним покупцям не менше ніж в 134,3 мільйона рублів. Це будуть трикімнатні апартаменти площею 90 квадратних метрів зі свіжим ремонтом і всією вбудованою побутовою технікою. Але головне – приголомшливий вид на Москву з висоти 22 поверху радянського хмарочоса.

Читайте також:  Висотна містика. Звідки навколо «сталінок» стільки легенд і загадок?

Сталінська висотка на Барикадній.
Сталінська висотка на Барикадній. Фото: Commons.wikimedia.org / CC BY-SA 3.0 / Gérard Janot

4. Висотка на Котельнической набережній

Чергова сталінська висотка і чергове оголошення про продаж квартири. На цей раз продається «двушка» у висотці на Котельнической набережній. Тут в різний час жили Андрій Вознесенський, Василь Аксьонов, Галина Уланова, Ширвіндт, Шифрін, Нагієв, Литвинова та Богословський, Ладиніна, Зикіна і Паустовський, Любимов, Лучко, Євтушенко, Раневська. Тепер ви можете жити по сусідству.

Найдешевшу квартиру тут можна придбати за 29 мільйонів рублів. Це буде двокімнатна «красуня» на третьому поверсі площею 58 квадратних метрів. Сама ж дорога житлоплощу за цією адресою – чотирикімнатні апартаменти площею 110 квадратних метрів з відмінним ремонтом. Всього 150 мільйонів рублів – і вони ваші.

Висотка на Котельнической набережній.
Висотка на Котельнической набережній. Фото: Commons.wikimedia.org / CC BY-SA 3.0 / NVO

3. Готель «Україна»

Всі чули про готелі «Україна» – однієї з семи культових сталінських висоток Москви. Але не всі знають, що в готелі є одне крило, в якому розташувалися житлові квартири, а не готельні номери. Купити квартиру в цьому крилі буде коштувати мінімум 42,1 мільйона рублів. За ці гроші у вашому розпорядженні виявиться 3-кімнатна видова квартира площею 80 квадратних метрів на останньому поверсі в житловій частині висотки «Україна».

Найдорожчою квартирою за цією адресою виявилися 4-кімнатні апартаменти площею 170 квадратних метрів, розташовані на третьому поверсі житлового крила висотки. За них господарі хочуть отримати 278,2 мільйона рублів.

Читайте також:  Погляд зверхньо. 11 кращих оглядових майданчиків Москви

Готель «Україна».
Готель «Україна». Фото: Commons.wikimedia.org

2. Прибутковий будинок Шереметьєва

Хочете жити в просторій трикімнатній квартирі в дореволюційному особняку 1897 року побудови, який більше відомий як Прибутковий будинок Шереметьєва? Не питання. Для цього потрібно лише бути готовим розлучитися з 66 мільйонами рублів, і квартира в Дохідному будинку Шереметьєва в Романовому провулку ваша. Квартира продається з меблями. Один мінус – перший поверх.

Але є варіант «пристойніше», але за 513,7 мільйона рублів. За ці гроші в вашу власність перейде багатокімнатна квартира на п’ятому поверсі шестиповерхового будинку з ремонтом, виконаним в класичному стилі, і працюючим каміном. Вікна виходять на три сторони з прекрасними видами на Спаську вежу і історичний центр. Площа квартири – 253,3 квадратних метра.

Читайте також:  Скромно і зі смаком: 10 найбюджетніших районів «старої» Москви

Прибутковий будинок Шереметьєва.
Прибутковий будинок Шереметьєва. Фото: Google Maps

1. Будинок з левами

Ще одна культова будівля, в якому можна купити квартиру, – будинок на вулиці Мала Молчановка, більш відомий як Будинок з левами, який отримав таке прізвисько за великі статуї левів біля входу. Будинок тільки недавно був відреставрований і зараз вважається одним з найбільш елітних в столиці. Звідси випливає і цінник мінімум в 145,9 мільйона рублів. За ці гроші вашими стануть трикімнатні апартаменти площею 109 квадратних метрів з ремонтом в класичному стилі, розташовані на другому поверсі восьмиповерхового будинку.

Найдорожча квартира буде коштувати всього в пару разів дорожче відвідувань – 301 мільйон рублів. У ній буде 4 житлових кімнати на загальній площі близько 177 квадратних метрів. Розташовуватися вона буде по сусідству з найдешевшою – на другому поверсі. Вікна виходитимуть на подвір’я і на особняк посольства Бельгії, розташований навпроти.

Будинок з левами на вул. М.Молчановка.