Home »

Що робити якщо зламався ноутбук?

Будь-яка комп’ютерна техніка, навіть сама надійна, може прийти в непридатність, причому відмова може відбутися в самий невідповідний момент. Збій роботи техніки може бути найрізноманітніший: не працює належним чином кулер, постійні збої в системі, наявність вірусу, вийшов з ладу жорсткий диск або материнська плата, з’явилися смуги на екрані і тп. Позитивних емоцій погано працює ноутбук явно не додає. Якщо у вас немає належних навичок по ремонту ноутбука або іншої комп’ютерної техніки, то краще довірити його досвідченому фахівцеві, професіоналу своєї справи або замовляйте курсы по ремонту ноутбуков .

Які можуть бути поломки ноутбука

 • при запуску системи з’являється синій екран, який часто називають екраном смерті;
 • не відбувається завантаження ноутбука, на дисплеї з’являється одна і та ж інформація;
 • після завантаження практично немає ніякої реакції на переміщення миші або на дії з клавіатурою;
 • після декількох хвилин роботи комп’ютер починає швидко нагріватися;
 • при наявності харчування ноутбук не включається;
 • при роботі можливо мимовільне вимикання комп’ютера;
 • після підключення периферійних пристроїв з боку комп’ютера ніякої реакції;

Для того, щоб відремонтувати ноутбук слід відразу звернутися в сервісний центр, не затягуючи і не посилюючи поломку. Тут працюють професіонали найвищого рівня, які можуть представити весь спектр послуг. До їх числа відноситься:

 •  заміну пошкоджених комплектуючих;
 •  відновлення та ремонт деталей, що прийшли в непридатність;
 •  проведення повної або часткової чищення ноутбука;
 •  проведення профілактичних заходів;
 •  стабілізація роботи комп’ютера.

Заміна поламаних деталей і комплектуючих

Така заміна користується високою популярністю у клієнтів нашого сервісного центру. Сьогодні значно легше замінити деталь, що вийшла з ладу (наприклад замінити матрицю ноутбука ), ніж її відремонтувати, причому мова йде не тільки про швидкість проведення маніпуляції, але і про вартість. Ремонт часом коштує дорожче, ніж нова комплектує деталь. Відремонтувати сучасний дисковод в ноутбуці, практично неможливо. Якщо ж задатися такою метою, то необхідно підібрати лазерну головку і налаштувати її відповідним чином. Зрозуміло, що така процедура буде коштувати дорожче, ніж сам пристрій. Ось чому краще замінити дисковод на новий, ніж його ремонтувати.

Ремонт деталей ноутбука, що прийшли в непридатність

До такої процедури вдаються тільки в тому випадку, якщо нова деталь коштує дуже дорого. Якщо вийшла з ладу материнська плата ноутбука внаслідок механічних пошкоджень, то краще замінити, допустимо, роз’єми або конденсатори, ніж повністю поміняти плату. Простіше підібрати потрібні роз’єми і встановити їх замість поламаних.

Повна або локальна чистка

 Така послуга користується популярністю. Ноутбук в дев’яти випадках з десяти нагрівається саме завдяки надмірному накопиченню в ньому пилу. Після проведення комплексної чищення ноутбука продуктивність значно збільшується, а термін служби деталей процесора зростає.

Проведення профілактичних робіт

Профілактичні роботи здійснюються з програмною і апаратною частиною ноутбука. Профілактичні роботи апаратної частини – це очищення комп’ютера від сміття. Що стосується профілактики програмного забезпечення, то мова йде, в основному, про порушення в системних файлах, комп’ютер повинен бути перевірений на наявність вірусів, потрібно оптимізація файлів реєстру. Бажано оновити драйвера, жорсткий диск вимагає чистки і дефрагментації. Перевірка роботи вінчестера – важлива складова профілактичних робіт програмного забезпечення. Проведення профілактичних робіт програмного забезпечення залежить від завантаженості вашого ноутбука, замовник послуги сам вирішує коли і як проводити йому профілактичні роботи.

Роботи по стабілізації роботи ноутбука

Для стабілізації роботи комп’ютера обов’язково з жорстких дисків видалити всю непотрібну інформацію, налаштувати програми, що управляють ноутбуком. Для нормальної роботи комп’ютера необхідно придбати джерело безперебійного живлення. Таким чином на роботу комп’ютера не впливатимуть перехідні процеси. Навіть якщо в мережі зникне напруга, ІБП дозволить зберегти всі дані в комп’ютері.