Пілотне світло для портативних спалахів

FalconEyes-Speedlite-Партнер-VL-100-великий палець

[information] Купівля в магазині Strobius Shop: FalconEyes VL-100 [/ information]

Але в п’ятницю я заїхав до одного постачальника в Києві і побачив у них цікаву новинку від компанії falcon eyes – лід-ліхтарик Speedlite Partner VL-100. Причому, там (у постачальника) він позиціонується як помічник підсвічування автофокусу і невеличкий самостійний джерело світла. А я відразу побачив пряме призначення – спроба дати всім стробістам отримати пілотний моделює світло для мобільних портативних фотостудій.

 

Ліхтар дуже просто встановлюється на спалах за допомогою йде в комплекті гумового ремінця і через кілька секунд може бути готовим до роботи.

 

Кнопка включення знаходиться в задній частині, вона велика і запускати лід-підсвічування зручно, на мій погляд все зроблено саме для роботи з такою установкою. Після включення загоряються дві вбудовані лід-лампочки:

Не можу сказати, що світло дуже потужний – на око я б його визначив як 60-80Вт лампочка, не більше. Але для зйомки з неяскравим зовнішнім освітленням буде цілком достатньо. Причому на роботу спалаху лід-підсвічування не буде надавати якогось сильного впливу, тому що потужність спідлайта за визначенням вище. А якщо знімати на маленьких значеннях, то колірна температура лід-а близька до спалахової.

Управління FalconEyes Speedlite Partner VL-100 дуже просте – кнопка включення запускає лід-посветку, кнопка тесту батареї зверху показує заряд. Є ще одна кнопка «Hard Light», при натисканні на яку інтенсивність світла лід-ліхтарика збільшується практично в два рази, але після 7 секунд VL-100 автоматично відключається. Напевно для збереження заряду батареї – я поки що не до кінця зрозумів цю логіку. Може, у кого є думки?

А ось так приблизно виглядає робота пілотного світла при включеному зовнішньому освітленні:

Харчується FalconEyes VL-100 від маленького Li-Ion акумулятора NB-2LH / 2L (аналог Canon NB-2LH, NB-2L для компактних фотокамер), який йде в комплекті. Так само в коробочці поставки можна знайти зарядний пристрій для цього акумулятора і невеликий 15-ти см софтбокс (особисто моя думка по таким модифікаторам можна дізнатися в статті « Насадки на накамерні спалах «).

Ви знаєте, перші враження дуже непогані. Ось тільки з ціною поки що незрозуміло – постачальник поки що ще не сформував остаточно, але усно мені озвучили роздріб в районі $ 70. C одного боку – недешево, але з іншого – виконання дуже якісне, і альтернатив я поки що не зустрічав.

Буду тестувати далі – подивимося, як VL-100 себе покаже в реальних зйомках. Якщо є якісь питання – задавайте в коментарях ..))