Для чого потрібен проект будинку?

У всіх важливих справах необхідний план, з яким потрібно слідувати, щоб домогтися успіху. У такій справі, як будівництво, без плану теж не обійтися, а точніше без проекту будинку. На жаль, не всі розуміють наскільки важлива наявність проекту і чим відрізняється будівництво будинку за проектом або без нього, а також як повинен виглядати проектирование каркасного дома , які креслення повинен включати.

​​Оскільки наша компанія будує будинки не тільки за своїми проектами, але також за готовими проектами замовників , то часто доводиться стикатися з проектами, які називаються ними, але не є. Так як не містять великої частини необхідної для будівництва інформації. Але ж люди заплатили за те, що їм розробили цей проект. Більшість замовників не можуть оцінити, наскільки сповнений комплект креслень, тому вірять в те, що у них на руках є вся потрібна інформація.

Що повинно входить до складу проекту:
1. Паспорт проекту
2. Архітектурні та конструктивні розділи

В даних розділах повинна бути вказана інформація про пристрій конструкцій, габаритах об’єкта, представлений розрахунок обсягу матеріалів, показані важливі конструктивні вузли. Завдяки цим розділах замовник може ознайомитися з тим, як будуть прокладатися комунікації і де необхідно робити спеціальні отвори.

Багато фірм включають до складу проекту і інженерні розділи, але вони зовсім не обов’язкові. Тому що у замовника можуть бути свої побажання з цього приводу, і інша думка у фірми, яка буде займатися інженерним забезпеченням будинку.

До складу проекту не повинна входить будівельний кошторис. Тому як кожна фірма-підрядник надасть вам свій кошторис і розкид цін може бути дуже суттєвим. Крім цього, проектування зовнішніх мереж також є індивідуальним випадком.

Побудувати будинок по картинці – не вийде. Точніше вийде, але не точно, неякісно і з додатковими витратами. Проект дозволяє планувати витрати і контролювати їх витрата. Наприклад, ви придбаєте потрібну кількість матеріалів, а з невеликими запасами, частина якого залишиться у будівельників, але ніяк не у вас.
Коли немає проекту, то дуже важко правильно вирішувати багато технічні завдання. Зазвичай всі питання вирішуються на місці. Це може призвести до таких наслідків:

– неправильна планування будинку. Наприклад, одні приміщення просторі, а в інших спостерігається нестача площі. Просторі і незрозумілою форми холи і коридори в порівнянні з тісними спальними.
– Непривабливий вигляд фасаду.
– Відсутність гарантії надійності і довговічності конструкції. У разі будівництва будинку без проекту, немає точних розрахунків по навантаженню, що не складена конструктивна схема і не продумані важливі вузли. Все це призводить до того, що в процесі експлуатації можуть статися прогини, перекоси, руйнування якихось несучих конструкцій і їх елементів.
– Немає точного уявлення про майбутні витрати на будівництво, як фінансових, так і тимчасових.
– Труднощі з контролем роботи будівельної бригади , так як відсутній розрахований обсяг робіт.

Але навіть наявність проекту не завжди гарантує той результат, який вийде в результаті. Чому таке може бути?
– Через те, що в проекті погано продумані і розраховані різні рішення: архітектурні і конструктивні. В результаті чого, їх реалізація може бути важким і витратною. Або вони нераціональні й недоцільні.
– Немає чіткого уявлення послідовності етапів робіт, не продумані деталі проекту, немає точного розрахунку матеріалів, технічних розрахунків конструкції.

Буває і таке, що майбутні домовласники намагаються самі спроектувати свій будинок. Але уявлення однієї планування мало. Так як часто більшість таких «проектувальників» не мають всіх необхідних знань в проектуванні. Тому конструкції і стиль будинку не продуманий до кінця. Етапи проектування Процес проектування починається з ескізного уявлення будинку, визначення його розмірів, форми, площі, форми даху. Найкраще, якщо модель будинку створюється не тільки на папері, а й на комп’ютері в тривимірному зображенні. 3D-модель дозволяє запобігти помилкам при проектуванні. Потім починається розробка архітектурної частини проекту: розміри і пропорції частин будинку, вибираються матеріали, итд. Від даного етапу також залежить, наскільки гармонійним буде виглядати екстер’єр будинку. Наступним етапом є розробка креслень, що містять всю необхідну інформацію для будівництва будинку: габарити частин будинку, кількість і розташування отворів, які матеріали будуть використовуватися і в якому обсязі, конструктивні вузли і їх пристрій , в якому порядку повинні вестися роботи.