Home »

Евакуація вантажних автомобілів: допоміжне обладнання

Якщо евакуація легкових автомобілів досить часто застосовувана і на ділі не вимагає особливих зусиль, то з навантаженням вантажних автомобілів, мікроавтобусів та позашляховиків справи йдуть інакше. Через значну вагу даних транспортних засобів може виникнути проблема зміщення центру ваги на задню вісь, внаслідок чого відбувається підйом передньої частини евакуатора. Для уникнення таких ситуацій додатково встановлюють підвіску, яку можна сконструювати самостійно або придбати окремо для кожного виду евакуаторів. Так, наприклад, для евакуаторів італійської компанії Iveco SpA спеціально виробляється пневмопідвіска Iveco Daily.

Евакуація вантажних автомобілів

Що таке пневматична підвіска і її елементи?

Під підвіскою розуміють пристрій, головне завдання якого полягає в забезпеченні постійного зв’язку коліс з причепом і згладжування нерівностей дороги. Пневматична підвіска відрізняється від інших тим, що роль сполучної ланки між кузовом і дорогою грають пневноелементи.

Існує три режими роботи пневматичної підвіски: автоматичний, ручний і автоматичний залежно від швидкості руху.

У конструкції виділяють наступні складові:

  • пружні пневмоелементи на кожне колесо – виконавчі механізми, які регулюють і підтримують кліренс (відстань між причепом і дорогий);
  • компресор – пристрій подачі стисненого повітря;
  • повітряний ресивер – регулює малий кліренс без компресора;
  • повітряні магістралі – використовуються для з’єднання всіх елементів в єдину систему;
  • система управління – включає в себе датчики, які відстежують такі параметри, як положення і нахил кузова, швидкість автомобіля, і блок управління підвіскою, який приймає і аналізує сигнали від датчиків.

До переваг пневматичної підвіски, в порівнянні з іншими видами, відносяться: адаптивність, керованість, настраіваімость, індивідуальність, практичність.

Пневмопідвіска для Эвакуатор межгород має допоміжний характер. Однак тільки такий додатковий комплект пристроїв допоможе впоратися із завданням забезпечення горизонтального положення евакуатора при переміщенні вантажних автомобілів, підняття і утримування просідає задньої осі, що дозволить транспортувальних засобу працювати в повну силу.