HEISSKRAFT. Комплексне рішення ГВС і ХВП 17-и поверхового житлового будинку

У сучасно м багатоповерховому будівництві з метою оптимізації витрат на освоєння виділеної  території забудовник, як правило, виконує глибоку технічну опрацювання варіантів безпечних технологій, обладнання та матеріалів. Особливу важливість ще на стадії передпроектних рішень і в підготовці технічного завдання на проектування набуває оцінка якості комплектуючих і надійність постачальників. Прийняті рішення враховуються при розробці проекту, визначають вигляд і характеристики об’єкта.

Одним з найбільш важливих і відповідальних розділів проекту майбутньої споруди є компоновка і розрахунок систем ГВП та ХВП.

Ще 10-15 років тому повсюдно застосовувалися тільки сталеві «чорні» або сталеві оцинковані труби. Їм на зміну в останні роки в масовому будівництві прийшли поліпропіленові, поліетиленові, металлополімерниє, мідні і нержавіючі труби. Найбільшого поширення набули полімерні труби. Перехід на полімери замість сталевих конструкцій відбувався природним шляхом з урахуванням технологічних переваг і зниження загальних витрат на створення систем водопостачання. Особливо актуально це стало сьогодні, коли з-за загального зниження рівня кваліфікації зварників почастішали випадки «непроварів» і «свищів», виявлення яких відбувається при приймально-здавальних випробуваннях систем, побудованих на сталевих трубах.

Прикладів вдалого застосування нових матеріалів достатньо. Це нові житлові комплекси в Московській області, зведені великими забудовниками: ГК ПІК, ДСК-1 і іншими. У побудованих будинках стояки систем ГВП та ХВП і поверхові розводки змонтовані з поліпропіленових труб різних типів, що принципово змінило технології будівництва інженерних мереж, зменшило навантаження на несучі конструкції, спростило експлуатацію і знизило витрати на обслуговування.

У Росії поліпропіленові труби і фітинги масово виробляються в декількох регіонах з початку 2000 років.

У Московській області на заводі компанії «Хайсскрафт Імпекс» під торговою маркою «heisskraft » випускаються поліпропіленові труби декількох типів, а так само фітинги до них, поліпропіленові кульові крани, вентилі, колектора та інші вироби. Труби та комплектуючі призначені для різних режимів експлуатації, в т.ч. для систем опалення проводяться труби «FestFaser» з термостабілізованого поліпропілену PPR CT c допустимої експлуатаційної температурою до + 95 ° C.

Більше 10-и років продукцією заводу успішно комплектуються будують або реконструюють об’єкти по всій Росії. Труби «HEISSKRAFT» застосовуються в проектах систем водопостачання та опалення багатоповерхових будинків, де повністю комплектуються цілі    внутрішньо будинкові системи.

На наведених нижче знімках приклад комплексного вирішення реалізованого на 17-й поверховому житловому будинку у м Івантєєвці по вул. Студентський пр-д, д 3. Укомплектовані системи ГВП і ХВП в техподполье  (фото 1) , стояки  (фото 2)  і техчердак  (фото 3)  будівлі. Змонтовано та успішно експлуатуються всі типи випускаються заводом поліпропіленових труб діаметром від 20 мм до 110 мм.