Home »

Ножі з титану. Основні переваги і сфери застосування.

Ti-Mariner Занурення ніж

Застосування для виробництва ножів такого незвичного матеріалу як титан, обумовлено його унікальними характеристиками. Що-ж привертає виробників в цьому металі? Спробуємо виділити основні переваги:

Немагнітні властивості.

Титан парамагнитен, тобто є абсолютно немагнітним матеріалом. Цей факт дозволяє використовувати титановый нож , наприклад, для розмінування пристроїв в яких застосовується магнітний детонатор. Один з найвідоміших виробників тютюнових ножів, фірма Mission Knives, випускає ніж «MPK-Ti», який розроблено відповідно до вимог спецпідрозділу «Морські котики» ВМС США (US NAVY SEALS):

Місія Ножі MPK-Ti Titan

Титанові ножі Mission Knives на відео:

Біологічна нейтральність.

Саме немагнітні властивості, а також біологічна нейтральність титану, пояснюють застосування даного матеріалу і для виготовлення різних медичних виробів (імплантантів, інструментів). Це властивість дуже важливо і для ножів, так як матеріал клинка не повинен вступати в хімічну реакцію при нарізці продуктів споживаються.

Корозійна стійкість.

Ножі часто експлуатуються в досить агресивних умовах, які провокують утворення іржі. Наприклад, морські повітря і вода прискорюють корозійні процеси, так як є слабкою лужним середовищем. На поверхні титану присутній тонкий, але міцний шар захищає оксидної плівки, тому титан є дуже стійким до корозії.

Мала вага.

Титанові ножі набагато легше інших металевих ножів. При виготовленні ножів з титану, виграш в порівнянні з ножами з нержавіючої сталі за вагою досягає сорока відсотків. Дана властивість критично для ножів і інструментів використовуваних в тих областях, де маса вироби відіграє дуже важливу роль, наприклад, спорядження для альпінізму та туризму.

Механічні характеристики.

Міцність матеріалу ножа, як і стійкість його ріжучої кромки, є базовою умовою при виробництві ріжучих інструментів. Звичайно, сплави на основі титану програють в міцності сучасним високолегованих сталей. Але, якщо виготовити клинок з бета-титанового сплаву, що складається на 75% з титану і на 25% з алюмінію, ванадію, хрому та молібдену, то твердість клинка за шкалою Роквелла досягне позначки в 47 одиниць (47HRс). Природно, даний результат можна досягти тільки при дуже точному і складному технологічному процесі виробництва.