Home »

Як правильно застрахувати вантаж і як отримати страховку

Страхування грузоперевозки в якутск при перевезенні – це сфера відповідальності, яка часто лягає на вантажовідправника, який повинен прагнути до того, щоб забезпечити отримання вантажу тим, хто за нього заплатив. У страхуванні такого роду потребують як дрібнооптові торговці, які отримують вантажі з-за кордону, так і важка промисловість, і машинобудівники, вантажі яких оцінюються в десятки мільйонів доларів. При цьому фахівці – страховики вказують на те, що страхування вантажів далеко не завжди є необхідним – особливо, в разі, коли страховка виявляється дорожче, ніж максимальна вартість вантажу в одному окремому транспортному засобі. У таких випадках вантаж не страхують.

Страхування вантажів при перевезенні необхідно тільки на підставі вивчення історії збитковості і способів транспортування, особливостей самого вантажу і небезпечних для нього факторів. Замовити транспортне страхування вантажів можна в офісі компанії ТрансСібСервіс, яка займається перевезенням вантажів по Росії і СНД. Якщо протягом року перевезень в одному напрямку або відповідно до одним договором буде менше десяти рейсів, тоді, як правило, вдаються до страхування кожної окремої поїздки. Якщо обсяг перевезень більше, тоді застосовується генеральний договір про страхування всіх вантажів на цілий рік. У першому випадку буде набагато більше витрат: потрібно надавати відомості про кожного вантаж, витрачати час на узгодження деталей, вичитку договору, перевірку текстів та інше.

Часто фірми-страховики підтримують те, що страхувати вантаж повинен той, хто несе повноту відповідальності за нього відповідно до документами. Якщо сам вантаж є власністю відразу багатьох фірм, то і договір може містити не одного, а ряд страхувальників. Правда, в такому випадку потрібно це узгодити зі страховиком, який надає страхування.

У разі міжнародних перевезень страховиком може виступати нерезидент, однак, лише тоді, коли транспортування пройде по території або через повітряний і водний простір країни. Транскордонні перевезення в цілому багато різних нюансів, один з яких, – страховик не буде здійснювати страхування, якщо маршрут проходить по території країни, на яку в даний момент накладено санкції ООН.

Вантажі страхуються одним з наступних видів покриття: на базі всіх ризиків, передбачає страхування за всіма можливими страховими випадками; або на базі «перерахованих ризиків» – покриває збитки тільки за попередньо врахованим видами ризиків. У ці покриття не влучає такий вид ризику як «протизаконні дії з боку третіх осіб», тобто, крадіжка і грабіж по ходу слідування.