Home »

Каркасний будинок або будинок зі зрубу: що краще?

З давніх-давен на Русі будували хати з колод. І до цього дня у багатьох людей залишається симпатія до дерев’яних будинків. Сьогодні ми поговоримо про двох різних технологіях будівництва будинків: каркасного будинку і будинку зі зрубу. Спробуємо розібратися, який тип будинку – каркасний або зруб, краще і чому.

1. Надійність і довговічність
Критерієм вибору будинку зі зрубу часто є думка, що дерев’яні будинки є запорукою надійності і довговічності. Будинок зі зрубу може прослужити більше 60 років, особливо застосовуючи нові технології при будівництві будинку. Проте, деревина – це матеріал, який боїться і схильний до негативного впливу навколишнього середовища. Згодом зовнішній вигляд будинку зі зрубу буде погіршуватися: з’являться тріщини, деревина стане темнішою. Але псування зовнішнього вигляду деревини завжди позначається і на якості матеріалу. Якщо деревина втрачає привабливість, то вона руйнується, а значить, її властивості змінюються в гіршу сторону. Тому так важливо захищати деревину від впливу зовнішніх факторів. Дана проблема прекрасно вирішується в каркасною технологією. Дерев’яний каркас будинку надійно захищений від зовнішнього середовища.

2. Теплоеффектівность
Багато хто вважає, що дерев’яний будинок – найтепліший будинок. На жаль, з каркасним будинком, зруб помітно програє. При однаковій товщині стін, каркасний будинок, утеплений новітніми теплоізоляційними матеріалами, в рази краще зберігає тепло, ніж зруб. Також при будівництві дерев’яного будинку важливо приділяти увагу стиках колод, щоб зменшити тепловтрати будинку.

3. Якість мікроклімату
Деревина є натуральним і екологічним матеріалом. У дерев’яному будинку приємно знаходитися. Стіни будинку «дихають». Частково ці якості притаманні і каркасному будинку, що має в основі дерев’яний каркас. При цьому якщо каркасний будинок, утеплений ЕКОВАТОЙ , утеплювачем, який пропускає повітря, то можна стверджувати, що і каркасний будинок «дихає». Але незалежно від виду використовуваного утеплювача, в каркасному будинку застосовується система кондиціонування і вентиляції, яка забезпечує комфортний мікроклімат.

4. Архітектурні форми і рішення
брусу, як правило, мають однотипну прямокутну або квадратну форми. Особливість таких будинків у формі колоди. Каркасний будинок – це величезне поле для фантазії архітекторів, втілення різних стильових спрямувань.

5. Комунікації, внутрішнє оздоблення
В колод будинку неможливо прокласти комунікації всередині стін, як в каркасному будинку. Інженерні мережі доводиться прокладати в коробах, трубах, ретельно маскуючи її. Звичайно, це може погіршити внутрішній інтер’єр зрубу. У каркасному будинку всі комунікації можна заховати всередині стін.

6. Професіоналізм будівельників
Для будівництва каркасный дом под ключ потрібно досвідчена бригада професіоналів, яку знайти набагато простіше, ніж майстрів-будівельників зі зрубу.

7. Терміни будівництва
Зведення каркасного будинку може зайняти від місяця до кількох. Залежно від площі і складності об’єкта. Після чого можна приступати до опоряджувальних робіт. Будівництво будинку з зрубу має свої особливості. Головна умова – колоди повинні бути сухими. Для того щоб колода повністю висохло необхідно тривалий час. У перший сезон зводиться зруб. Потім він повинен відстоятися не менше року через усадки. Якщо після зведення будинку відразу вставити вікна і двері, виконати оздоблювальні роботи, то в процесі усадки відбудуться деформації рам, зіпсується оздоблення. Тому новосілля в зрубі відсвяткувати відразу після закінчення будівництва не вийде, швидше за все, тільки через 2 роки. У цьому випадку, зруб – не підходящий варіант, коли потрібно якомога швидше переїхати в новий будинок.

8. Вартість
Вартість каркасного будинку дешевше вартості зрубу. Якщо в каркасному будинку використовувати дорогу обробку, то вартість будинків зрівняється. Так як дерев’яний будинок не вимагає зовнішньої обробки, і деякі власники зрубів зберігають первозданний внутрішній вигляд будинку.

Якщо спробувати зробити висновок, то ясно одне, зруб – традиційний російський будинок, а точніше хата. І вона завжди буде користуватися попитом, нехай і не дуже великим. Але якщо міркувати про плюси і мінуси даних технологіях, переваги будинків, то каркасний будинок, звичайно, виграє з практичної та економічної сторони.