Home »

Технологія будівництва Post and Beam

Росіяни ще в стародавні часи стали проявляти свою любов до будівель, зведеним з натуральної деревини. В даний час, незважаючи на достаток будівельних матеріалів, представлених на вітчизняному ринку, натуральний деревне масив не втратив своєї актуальності і все також користується великим споживчим попитом. Не так давно на території Російської Федерації стала використовуватися при зведенні заміських котеджів технологія post and beam (означає в перекладі «балка і стійка»), яка дозволила людям трохи повернутися до своїх витоків.

При проведенні будівельних робіт фахівці в першу чергу створюють потужний каркас, для якого використовуються стійки, балки і розкоси, виготовлені зі стовбурів найпотужніших дерев, які пройшли спеціальну обробку. Залучення унікальної технології Post and Beam дозволяє створювати конструкції, які за своїми характеристиками міцності можливостями нічим не поступаються будовам з цегли, бетону або каменю.

Використовувана в будівельному процесі деревина (переважно кедра або сосни) має унікальні цілющі властивості. В процесі експлуатації житла зі зрубу всередині його приміщень буде підтримуватися особливий мікроклімат. Кошти, виділені з деревного масиву смоли надаватимуть антисептичну дію на домочадців, і забезпечувати їм надійний захист від вірусів та інфекцій. Такі будинки ідеально підходять для людей, які страждають від захворювань бронхо-легеневих шляхів, в тому числі від астми і алергії. Вони прекрасно себе зарекомендували в несприятливих кліматичних умовах (завдяки низькій теплопровідності при сильних морозах усередині приміщень постійно підтримується оптимальний температурний режим), а також в зонах з сейсмічної нестійкістю.

Post and Beam – технологія, в якій способи рубки і з’єднання колод можуть дещо відрізнятися. Ці особливості переслідують певні цілі і завдання, про які згадаємо нижче.

Візьмемо, наприклад, круглу чашку. Вирубка проводиться в верхньому поперечному колоді, повністю повторюючи профіль нижнього поздовжнього. Така чаша має вигляд напівциліндра і, в залежності від напрямку рубки, отримала назву “російської” – якщо чаша вирубується зверху колоди, або “сибірської” – якщо знизу. Спосіб вирубки “сибірська чаша” дозволяє колодах служити набагато довше, ніж при варіанті з “російської чашею”, таким чином оброблена колода отримує меншу атмосферний вплив. Крім цього, можливе виготовлення чаші з шипом в верхньому колоді і відповідним гніздом в нижньому. Додатково, за рахунок вибивання уздовж колоди паза, поліпшуються сполучні якості паралельних колод.

Крім описаних вище способів з’єднання існують і інші, більш складні варіанти. Наприклад, «Норвезька чашка» – принцип якої заснований на всиханні колоди і поступовому осіданні і, відповідно, заклинювання. Такий варіант рубки дозволяє отримати більш міцне з’єднання і мати підвищені теплозберігаючі характеристики. Схожа з “норвезької”, “канадська” відрізняється формою чашки – вона має вигляд трапеції. Якщо ж потрібно з’єднувати колоди не під прямим кутом, то такий вид з’єднання значно ускладнює процес роботи.

Якщо колоди не мають зовнішніх виступів (так звана рубка без залишку), може застосовуватися менш складне з’єднання колод, зване «в лапу».

Заготівля матеріалу для зрубу здійснюється північними майстрами і тільки з зимового кіровського лісу. Кожна колода ми підбираємо індивідуально, обов’язково керуючись правилом – потужний, від 36 до 60 см в діаметрі, і красивий комель. Саме тому кожен наш зруб має свої неповторні риси. Звертаючись до нас, ви можете бути впевнені, що нам під силу виконати проект будь-якої складності та обсягу.