Просування по помилками

У травні 2009 в рамках міжнародної конференції ДІАЛОГ, на якій вже понад 30 років збираються провідні лінгвісти і фахівці в галузі автоматичної обробки мови, Яндекс представив доповідь «Корекція грамотності». У доповіді містилася цікава інформація про помилки в пошукових запитах. Продвижение сайтов хабаровск поможет вашему сайту .

Яндекс розділив помилки і помилки на орфографічні, разом-розділові, контекстні, англійської розкладки, латинського алфавіту. Їх процентні співвідношення вказані на слайді з виступу.

oshibki

Так, наприклад, слово «однокласники» – запит-лідер по хибному написання його «в Яндексі». Наприклад, «роднокласснікі» або «одокваснікі», «окнокласснікі» або «обнакласснікі». У своєму корпоративному блозі Яндекс виклав рівно +1194 приклад помилок в слові «однокласники».

odnoklassniki

Здогадуєтеся, до чого я веду? Ідея в тому, щоб розкручувати сайт не тільки по фразам, що не підкреслюються червоненькі в текстах договорів, але і їх популярні помилки.

Дуже часто від клієнтів, яким запропонували цю ідею в роботу, ми чуємо щось типу: «якщо людина не грамотний, то значить він і не потрібен нашій компанії». Але подумайте – невже ви читаєте диктанти своїм клієнтам, з якими давно працюєте? Хіба це так важливо, що людина, яка хоче зняти квартиру в оренду, шукає «агентство нерухомості» без першої літери «Т».

Подивіться ще раз на слайд з доповіді Яндекса – кожен третій робить помилку в слові «агентство». Ви готові відмовитися від 33% клієнтів? Та й хіба справа тут в безграмотності людини? Багато з вас зможуть не замислюючись правильно написати слова «інтелігент», «люмінесцентний», «інгредієнт», «привілей»? Людина поспішає знайти те, що йому потрібно. Він може просто опечатані, навіть якщо і не помилився.

Наочний приклад: кілька років тому на основі аналізу статистики пошукових фраз для московського рекламного агентства ми вивели в топ-1 фразу «рекламне агенство» (без букви Т). На сайт щодня заходило більше 100 чоловік, які, не повірите, дзвонили і говорили на цілком адекватному російською мовою 🙂

Слід зауважити, що, звичайно, є мінус – якщо ви хочете вивести сайт в топ по запиту, то його потрібно вжити на сторінках сайту. Але і тут є цілком «білі» рішення. Наприклад, – контекстна реклама по цьому запиту. Вживати фразу з помилкою не доведеться на цільовій сторінці, але по ній можна буде купити рекламний блок.

Подивіться на скріншот нижче. Навряд чи людина, яка шукає «лікування геморою” не замовить лікування лише тому, що не знає, що в слові «геморой» дві літери «р».

gemorroj

Також існує старий прийом з не перемикання розкладки, але з розвитком чаклунчик пошукових систем цей прийом все менше працює. Прийом полягав в тому, щоб розкрутити сайт за запитом «yjen, erb», який призведе тих, хто шукав «ноутбуки»:

книга

Однак навіть зараз, судячи зі статистики найпопулярніших сайтів, запити, набрані в помилковою розкладці клавіатури, – явище поширене. Як приклад наведемо дві фрази, які входять в топ-20 найпопулярніших запитів, за якими відвідувачі знаходять сайт в пошукових системах:

  1. «Ukr.net» в російській розкладці – «глкютуе»
  2. «Укрнет» в латинській розкладці – «erhytn»

Який можна зробити висновок? Подумайте, як ще можуть шукати ваш проект, подивіться в статистику сайту, проведіть опитування своїх співробітників. Зробіть так, щоб навіть при помилковому написанні пошукових запитів користувач з легкістю знаходив ваш проект. Не втрачайте цільову аудиторію, боріться за неї!