Home »

Сухі будівельні суміші: контроль якості

Сьогодні будівництво або ремонт будинку передбачає обов’язкову покупку сухие смеси в москве и московской области . Треба вирівняти стіни – набуваємо шпаклівку , укласти паркет – клейову суміш, створити вишуканий інтер’єр – декоративну штукатурку.

Вперше ССС з’явилися на вітчизняному ринку більше 10 років тому. Спочатку їх імпортували з Польщі, Німеччини та Фінляндії, а потім почали випускати в Україні. В даний час ССС виробляють 130 – 140 підприємств, проте про якість продукції дбають одиниці.

Сухі будівельні суміші

нюанси стандартизації

Згідно із законодавством, всі суміші, які виробляють в Україні, повинні відповідати стандарту ДСТУ-П Б В.2.7.-126: 2006. Це означає, що на кожному пакеті або банку з сумішшю повинна стояти відповідна посилання. Інша справа, що в дійсності суміш може суттєво відрізнятися від заявленого ідеалу.

Безліч дрібних виробників в жорстких умовах кризового ринку намагаються вижити, граючи на зниженні якості. Як не дивно, їм це вдається. Хоча норми ДСТУ обов’язкові для кожного виробника, держава не має в своєму розпорядженні достатні фінансові ресурси, щоб контролювати всіх. Виходить, що за якість купленого продукту відповідає сам покупець. Це схоже на ситуацію з потопаючим, який, як відомо, рятується самотужки.

Щоб не потрапити в халепу, необхідно, по-перше, усвідомлювати загрозу підробок і більш витончених відхилень від стандарту, а по-друге, керуватися елементарними правилами відповідального покупця, який не плаває там, де можна потонути.

Використання в будівництві якісних сухих будівельних сумішей – це гарантія отримання очікуваного результату

Якості ССС залежать від дотримання технологій

Порушення технології виробництва ССС відбивається на якості продукту. Наслідки бувають різні. Все залежить від призначення матеріалу. Його властивості можуть не відповідати вимогам як при використанні (нанесенні), так і в процесі подальшої експлуатації. Порушення технології виготовлення може привести до поганої адгезії матеріалу до поверхні, до того, що його міцності характеристики не будуть відповідати заявленим, збільшиться чи зменшиться час схоплювання готової суміші, а сам матеріал растрескается в процесі твердіння. Всі ці негативні фактори впливають насамперед на довговічність оброблюваної поверхні. Щоб уникнути перерахованих проблем, рекомендують використовувати сухі будівельні суміші досвідчених і перевірених виробників. Серйозні оператори в цій області завжди контролюють процес виготовлення матеріалів на різних етапах виробництва, так як нестабільність якості сумішей може негативно відбитися на іміджі виробника.

Сухі будівельні суміші – “плюси”

  • економія часу і місця;
  • економічність використання;
  • дотримання рецептури приготування гарантує високу якість продукту;
  • безпеку для здоров’я

Грамом більше, грамом менше?

Суха будівельна суміш тільки на перший погляд являє собою однорідний «пісочок». Насправді це високотехнологічний продукт, до складу якого може входити більше 15 компонентів. Багато з них представлені майже в гомеопатичних дозах, але при цьому істотно впливають на властивості продукту. Швидке висихання, міцність, підвищена стійкість до стирання і дії вологи – всі ці характеристики готового покриття – результат вклю-чення в базову основу суміші різних полімерних добавок. Саме ці компоненти, точне дозування яких завжди залишається секретом фірми, складають левову частку загальної вартості продукту. Якщо недобросовісному виробнику необхідно знизити собівартість суміші, його увагу найчастіше зупиняється на полімерних добавках.

Сухі будівельні суміші
Сухі будівельні суміші

Сухі будівельні суміші слід зберігати на дерев’яних піддонах в упаковках і в приміщеннях, захищених від вологи

Дотримання технології виготовлення сухих будівельних сумішей гарантує їм наявність технологічних властивостей

І парадокс у тому, що діючі норми ДСТУ не регламентують склад суміші – чітко зафіксовані тільки ті підсумкові властивості, які повинні бути у конкретного продукту. Так що за великим рахунком ніщо не заважає виробнику змінити рецепт і додати в суміш не 4 г якогось дорогого полімеру, а тільки 3, при цьому зробивши вигляд, що від такого недовеса якість шпаклівки не змінилося. Покупець будівельних сумішей повинен враховувати можливість таких неконтрольованих, а головне, невидимих ​​маніпуляцій з продуктом. Щоб бути впевненим у якості придбаного товару, потрібно орієнтуватися на великих виробників з хорошою репутацією і тривалою історією на українському ринку.

Чи не в халепу

Місце покупки не повинно бути випадковим. Так, купувати сухі суміші на ринку небезпечно. Дуже часто під відомими брендами в фірмових упаковках базарні продавці реалізують підроблений продукт. Ознака обману – занадто низька ціна.

Будьте уважні при огляді продукту. Необхідно ретельно вивчати зовнішній стан упаковки товару, а також міститься на ній інформацію. Як правило, суміші фасують в паперові мішки або пакети з полімерних матеріалів. Тара на прилавках магазинів повинна бути цілою і сухою. Виробники якісних ССС обов’язково вказують на упаковці:

  • найменування та умовне позначення суміші;
  • основні властивості;
  • галузь застосування;
  • інструкцію з використання;
  • дату виготовлення, номер партії, масу нетто

.

Особливу увагу слід звернути на термін придатності: для цементних сумішей він становить 12-18 місяців з дня виготовлення, а для гіпсових і швидкотверднучих – 6 місяців.

За ті 15 років, які Україна живе в умовах ринкової економіки, ми звикли до фрази «оптимальне співвідношення ціни і якості». Її часто використовують для реклами товарів повсякденного попиту, починаючи з мила і закінчуючи комп’ютерами, які прийнято міняти кожні 3-5 років. Так ось, сухі будівельні суміші не є товаром повсякденного попиту. І цей принцип до них не можна застосувати, причому навіть в умовах фінансової кризи.

Можна заощадити на плитці для ванної, купивши не італійського ексклюзив, а більш дешевий український аналог, але на сумішах економити не можна. Якщо через рік кахель почне відвалюватися, а дешевий гер-Метик роз’їсть цвіль, вам буде все одно, дорога у вас кераміка або звичайна.