Заміна слюдяною пластини в мікрохвильовці

 У цій статті ми розповімо про те як замінити слюдяну пластину в мікрохвильовці, якщо стався її пробою і слюда прогоріла. Причини прогоряння слюди До 80% несправностей в мікрохвильових печах пов’язані з попаданням бризок від готується продуктів на кришку хвилеводу (матеріал, з якого вона виготовлена ​​- слюда мікрохвильовки), через що починається іскріння між антеною магнетрона і захисною кришкою. Несвоєчасне усунення причини може призвести до локального прогорання антени магнетрона аж до її повного руйнування (отвори більше 30% площі антени), порушення фарбування камери з подальшим її іржавіння. В цьому випадку для усунення несправності потрібна заміна магнетрона, кришки хвилеводу і чистка камери миючими засобами. Слюда мікрохвильовки вимагає заміни, якщо вона знаходиться в явно поганому стані, розмокла після чистки камери свч печі або сильно зажірена і в результаті чистки початку розфарбовуватися. Якщо Вам ніколи, або вагаєтесь самостійно поміняти слюду, то звертайтеся до спеціалістів по ремонт микроволновых печей .
Як поміняти слюду самостійно:
Крок 1. Знімаємо стару пластину. прогоріла пластинапрогоріла пластина Перш за все, потрібно зняти слюдяну пластину розсіювач. У кріпленні пластини немає нічого складного: один саморіз або дві пластикові заклепки з одного боку, з іншого боку (всередині камери) куточки пластини вставлені в прорізи в стінці печі або спеціальний виступ у пластини екрану заведений в проріз стінки. Шуруп викручується, під слюдяну пластину підсувається лезо ножа і пластина знімається. Пластикові заклепки витягуються також ножем. У деяких випадках, для щоб витягнути всі чотири куточка, з пазів пластину потрібно підчепити з одного краю і вигнути посередині пластини. Зустрічаються і трикутні екрани. Стару слюдяну пластину потрібно знімати акуратно, так як вона буде служити нам шаблоном для вирізки нової.
Крок 2. Вирізаємо нову слюдяну пластину. [Пластина з слюди] Стара пластина лягає на прямокутну заготовку нової пластини, вирівнюється по двом сторонам з кута, по протилежних сторонах вимальовуватися по контуру лінії. Вирізається прямокутник. Відрізати краще гострим ножем по контуру, поклавши металеву лінійку. Ножицями краще не користуватися, від них кришиться кромка і слюда надламується. Отвори робимо тонкої, плоскою, заточеною викруткою, просто проколює слюду по периметру і все. Потім дрібним наждачним шкіркою потрібно обробити кромки у всій пластини.
Крок 3. Очищаємо стінки камери. Після цього промиваємо і очищаємо від жиру внутрішню стінку мікрохвильовій печі. Якщо вона прогоріла і оплавилася, зачищаємо це місце шкіркою, то що стирається емаль нічого страшного, головне щоб не було нагару. Буває, прогорає ковпачок магнетрона, його теж необхідно акуратно очистити, якщо є нагар (нагар це органічні залишки, але не оплавлений метал) якщо немає, то не треба чіпати, протріть чистою вологою ганчіркою, цього буде достатньо. Невеликі прогари в антені магнетрона зазвичай не роблять жодного впливу на роботу грубки.
Крок 4. Встановлюємо нову пластину на місце. Просушуємо все протерті частини від вологи і ставимо на місце нову пластину розсіювач (іноді потрібно вигнути її щоб завести куточки в пази, робіть це акуратно щоб не зламати пластину). Перевіряємо мікрохвильову піч в роботі, нагадаю, що в грубці має знаходиться не менше 200 грам влагосодержащих продукту. Варіант №2: Ремонт прогоріла пластини. Заміна слюдяною пластини розсіювача в СВЧ печі. Е.Л. Яковлєв, м Ужгород РА 11 ‘2005 Ще один альтернативний спосіб ремонту прогоріла слюдяною пластини мікрохвильовки. Двічі автору довелося зіткнутися з найпростішої, але дуже неприємною несправністю побутових СВЧ печей: пробоєм захисної слюдяною пластини, що прикриває вихід хвилеводу магнетрона в жарильну камеру печі. Ймовірно, в слюдяною пластині були вкраплення металу, які випаровувалися при роботі магнетрона печі, що призводило до пробою слюди. Місце пробою обвуглюватися, і експлуатація печі ставала неможливою. [як замінити слюду свч печі] Виявилося, що самостійний ремонт можливий і займає не більше 10 хв, причому без будь-яких матеріальних витрат. Завдання полегшило те, що пластина розташована несиметрично щодо отвору, який вона прикриває. Досить перевернути пластину (див. Малюнок), і місце пробою (3) пластини (1) прикривається стінкою жарочной камери печі. Природно, пошкоджене місце пластини потрібно акуратно очистити (слюда дуже тендітна). Після розвороту пластини необхідно круглим надфілем зробити новий отвір для кріплення плати, щоб пластмасовий фіксатор (2) надійно утримував слюдяну пластину в кишенях стінки печі.