Захисні металеві піднесення для спецвзуття

Деякі види діяльності передбачають використання спецвзуття з захисними підносить. Головним чином це та робота, яка связна з ризиком падіння на ногу важких предметів або здавлювання ноги великим об’єктом. Піднесень захищає носову частину ноги від травм в подібних випадках.

Захисні піднесення діляться на дві групи , в залежності від матеріалу, з якого вони виготовлені:

подносок металлический ;

Піднесення з композитних матеріалів.

У даній статті детально буде розглянута перша група.

Для виготовлення металлоподносков використовують алюміній і сталь. Алюмінієві піднесення легші, ніж сталеві, а також стійкі перед впливом корозії . Але такі захисні елементи нечасто використовуються для виготовлення спецвзуття через велику вартість. Також марка алюмінію, з якої роблять підношення, досить рідкісна.

Найчастіше в якості матеріалу для виготовлення металлоподноска використовують сталь. Сталеві піднесення важче виробів з алюмінію і набагато важче, ніж піднесення з композитних матеріалів . Але завдяки своїм характеристикам міцності, для виготовлення захисного підносить потрібна невелика кількість матеріалу, а значить, такі піднесення будуть найдешевшими, тонкими, і не будуть займати багато місця всередині взуття.

Саме спецвзуття зі сталевими підносить буде самої місткою і вільною. Для її виготовлення можна використовувати більше підкладкового матеріалу, а це значною мірою впливає на такий критерій спецвзуття, що показали відмінні результати.

Тонкі сталеві піднесення дозволяють зробити взуття більш естетичною та елегантною. Також іноді вони забезпечуються гумовою підкладкою, щоб захистити ногу від гострих країв металу і вирівняти перепади товщини (впливає на зовнішній вигляд взуття).

Але використовувати захисну взуття з металевим підноском на виробництві з агресивною температурної середовищем можна. Через високу теплопровідність металу можна обпалити або обморозити кінцівки. Чи не підійде такий захист і для тих, кому доводиться мати справу з високою напругою, так як металевий піднесень є відмінним провідником електрики.

Наявність вентиляційних отворів і перфорації призведе до погіршення захисних властивостей підносить, тому використовувати їх не можна (матеріал вже не зможе утримувати максимальне навантаження в 200 Дж).

Також існує велика ймовірність, що якщо навантаження буде більше 200Дж, то металеві піднесення можуть зігнутися в сторону ноги, і тим самим травмувавши пальці.

Захисне взуття, оснащена металевим підноском, підійде для загальновиробничих умов (для захисту від механічних впливів і забруднень). Вона дешевша, ніж взуття з композитними Підносить і має велику зону комфорту всередині.