Home »

Що таке ТЕН?

Трубчастим електронагрівачем (скорочено Теном) називається електричний прилад, призначений для нагріву і виконаний у вигляді металевої трубки. Причому трубка ця заповнена спеціальним теплопроводящим електричним ізолятором, по центру якого проводиться токопроводящая нитку. Вона виготовляється з ніхрому і має певний опір, що дозволяє передавати необхідну питому потужність на поверхню електрообігрівача.

Конструкція ТЕН:

1 – контактний стрижень;
2 – контактні гайки і шайби;
3 – ізолятор;
4 – трубчаста оболонка;
5 – нагрівальна спіраль;
6 – наповнювач;
7 – герметик.

D – діаметр оболонки; L – розгорнута довжина оболонки; Lk – закладення контактного стрижня; La – активна довжина ТЕН. Активна поверхня ТЕН – площа поверхні трубчастої оболонки ТЕН на довжині La .

Як вже було сказано, основне призначення, яке мають тэн – це нагрівання або підтримання температури на постійному рівні, причому не тільки рідин або газів, а й твердих речовин. Іншими словами, вони перетворять електричну енергію в теплову. Нагрівання виконується або за допомогою ефекту Джоуля (теплопровідності), або інфрачервоним випромінюванням, або простий конвекцією. Тени безліч типів, на які вони поділяються по ряду ознак, наприклад, по діаметру. Згідно з цією класифікацією трубчасті електронагрівачі можуть мати будь-який діаметр від 6 до 19 мм. Застосовуються вони в різних галузях і виробництвах в якості комплектуючих елементів в різноманітних промустановках і побутових нагрівальних електроприладах. Залежно від цього вони можуть мати різні діелектрики (електричні ізолятори), різного, так би мовити, якості. Все Тени в тій чи іншій мірі зберігають свої властивості і при низьких, і при високих (навіть екстремально високих) температурах.

Крім того, варто відзначити, що нагрівачі можуть мати різну конфігурацію. У відповідність з цією класифікацією вони діляться на одно- і двухконцевая. Одноконцевой ТЕН має контактні висновки лише на одній своїй стороні, двухконцевая – на двох сторонах. Одноконцевие електронагрівачі ще часто називають патронними і використовуються переважно в якості комплектуючих виробів в промислових установках.

На відміну від багатьох інших нагрівачів, трубчасті моделі мають суттєву перевагу – вони експлуатуються при безпосередньому контакті з середовищами нагріву. Вони зберігають свою працездатність при високих вібраційних і ударних навантаженнях.