Області застосування пінополіетилену з урахуванням щільності

Пінополіетилен (ППЕ) один з не багатьох матеріалів який має одночасно тепло-, гідро- і звукоізоляційні властивості. Крім того, маючи властивості утеплювача і володіючи здатністю гасити удари і вібрацію, пінополіетилен був запропонований для пакування крихких, легко б’ються і дорогих предметів.

Завдяки вже перерахованим властивостям, а також стійкості до морської води і нафтопродуктів, він став застосовуватися в якості звуковбирної і утеплювальній прошарку в салонах автомобілів, катерів і яхт. Даний матеріал добре знайомий туристам. Спортивне спорядження – рюкзаки, байдарки, рятувальні жилети, туристичні килимки – містять прокладочний шар з пінополіетилену.

Згідно Російському гігієнічному сертифікату, пінополіетилен безпечний для здоров’я і може застосовуватися для виробництва виробів, що контактують з харчовими продуктами і лікеро-горілчаними виробами, з шкірою людини і парфюмерно-косметичними засобами, а також для виробництва дитячих товарів.

Різновиди матеріалів на основі спіненого поліетилену (ППЕ) під різними торговими марками (ізолон, СТЕНОФОН, СТЕНОФЛЕКС, латкопласт, вілатерм, енергофлекс, Ізопенол і ін.) зарекомендували себе в самих різних областях. Універсальний пінополіетилен затребуваний в будівництві, машинобудуванні, в автомобіле- і суднобудуванні, холодильної, легкої та харчової промисловості. Щодо слабкі властивості ППЕ, притаманні при термоформовке стримують його широке використання в пакувальному секторі.

Особливістю пінополіетилену, як і більшості спінених полімерів, є можливість отримання матеріалу з різним коефіцієнтом спінювання, що забезпечує різну щільність матеріалу і розширює спектр його застосування.

Пенополіетилен з низькою щільністю зазвичай застосовується в фундаментах, які поділяють перегородках, для ізоляції стін житлових і виробничих приміщень, садових будиночків, гаражів, кесонів, лоджій, труб гарячого і холодного водопостачання, а так само як звукова ізоляція вентиляційних труб, як покривний матеріал для укладання бетону в зимовий час.

Пенополиэтилен з більш високою щільністю – понад 40-50 кг / м3 в більшості випадків використовується як тепло-, гідро-, звукоізоляційні прокладки в підлогах, ущільнювач стиків збірних елементів будівель, зрубів; як утеплювач для вікон і т.д. І нього роблять компенсаційні подушки для трубопроводів, ізоляцію тунелів, листи для затвердіння бетону, ТРУБОІЗОЛЯЦІЯ, ізоляцію вентиляційних коробів, стики бетонних тротуарів, “плаваючі” сходинки сходів, ущільнюючі стрічки, мембрани ковзання, стрічку для ущільнення вікон і інше.

Марки пінополіетилену з більш високою щільністю від 100 до 700 кг / м3 знаходять своє застосування в поліграфічній галузі, спортивних, туристичних, медичних та шкіргалантерейних товарах.

Рекомендовані і часто застосовуються варіанти використання пінополіетилену зведені в таблицю з урахуванням щільності матеріалу: Області поширеного застосування пінополіетилену високої щільності

галузі

Приклади застосування пінополіетилену

Щільність, кг / м3

Машинобудування універсальна упаковка для приладів і обладнання, в тому числі армійського;

-ущільнювач для валків при нанесенні на поверхню лаків і фарб;

-покриття валів (замість валів) при нанесенні на різні поверхні лаків на основі агресивних розчинників;

-Облицювання кабін тракторів, військових машин;

-уплотнітельние прокладки в приладах, віброізоляційні і ущільнюють елементи.

40-150

Автомобільна промисловість -уплотнітельние прокладки;

-Захисний покриття внутрішньої поверхні днища легкових автомобілів;

-теплошумоізоляція салонів.

50-80

Харчова промисловість -прокладка під пробку для лікеро-горілчаних виробів

160-300

Медицина -ортопедіческіе вироби (ступінатори, головотримачі, корсети, ортези, нековзна підошва)

100-150

взуттєва промисловість -ізготовленія еластичних елементів для взуття (ступінатори, задники, устілки і т.д.)

100-200

рятувальні засоби -деформірующіе і амортизаційні вкладиші в страхувальні жилети, пояси для монтажних робіт, лямки рюкзаків;

-плавучіе елементи в рятувальних жилетах, в рятувальних колах;

-заполненіе загороджувальних плавучих бонів